ДОКУМЕНТИ ИЗ ХАГА ОТКРИВАЈУ - ТАЧИ ПРИЗНАО: Гледао сам како “ОВК” мучи Србе!
Некадашњи командант терористичке тзв. Ослободилачке војске Косова Хашим Тачи саслушаван је три пута пре него што је ухапшен и одведен у притворску јединицу Специјалног суда у Хагу - у јулу и децембру прошле године и у јануару ове године.
Хашим Тачи
Ово су показали документи Специјализованог тужилаштва са којих је скинута ознака тајности, а који доказују да је бивши председник лажне државе лагао, јер је јавности само било познато да је на питања одговарао у јануару.
Откривено је, али само делимично, шта је Тачи говорио приликом сусрета са тужиоцима у јануару, који је организован на захтев његових адвоката:
У јануару је рекао да је био присутан током тортура, а накнадно је “окренуо плочу”, па оповргао оно што је првобитно изјавио.
* Опширније у штампаном издању “Новости” од среде
Новости
Препоручујемо
СУЂЕЊЕ ТАЧИЈУ ПОЧИЊЕ НА ЛЕТО 2021? “Четворка” злочинаца ОВК укључена преко видео-линка на статусну конференцију (ВИДЕО)
18. 11. 2020. у 11:59 >> 14:32
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
КРАЂА ВЕКА У НБА! Никола Јокић овакву неправду није заслужио, брука и срамота
НБА лига донела је одлуку о МВП играчу НБА лиге!
17. 05. 2026. у 16:04 >> 16:14
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)