„ЗАХВАЛНОСТ НА СТАЛНОЈ ПОДРШЦИ“ Стефановић се састао са Харченком
МИНИСТАР одбране Небојша Стефановић састао се данас са амбасадором Руске Федерације у Београду Александром Боцан-Харченком.
Фото: Министарство
Министар Стефановић захвалио се на сталној подршци коју Русија пружа очувању територијалног интегритета Републике Србије. Он је изразио и искрену захвалност за упућену медицинску помоћ из Руске Федерације ради спречавања даљег ширења и сузбијања КОВИД-19.
Стефановић је оценио да ће војнотехничка помоћ Руске Федерације Војсци Србије допринети јачању њене оперативне способности и захвалио се на обуци и школовању припадника Министарства одбране и Војске Србије у Руској Федерацији.
Министар Стефановић је истакао да у наредном периоду стратешки циљ Републике Србије представља модернизација и опремање Војске Србије.
Амбасадор Боцан-Харченко пожелео је министру Стефановићу успех на новој дужности и уручио му писмо секретара Савета безбедности Руске Федерације Николаја Патрушева, којим се захваљује на досадашњој сарадњи. Боцан-Харченко такође је пренео и да ће Руска Федерација наставити са подршком Републици Србији по питању Косова и Метохије и њеног територијалног интегритета.
Препоручујемо
СРБИЈА ОЗБИЉНО ШТИТИ СВОЈЕ НЕБО: Министар Стефановић обишао Команду РВ и ПВО
06. 11. 2020. у 18:02
СТЕФАНОВИЋ ЗАХВАЛИО ШИБУ: Немачке донације за школовање и обуку за војску
06. 11. 2020. у 15:11
САСТАНАК СТЕФАНОВИЋА И ГОДФРИЈА: Министар се захвалио на донацијама САД
04. 11. 2020. у 18:27
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске
ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.
14. 07. 2026. у 19:45
НОВИ ЈЕЗИВ СНИМАК ДРАМЕ У АВИОНУ: Супруга држи Србина да не испадне из авиона (ВИДЕО)
НА лету из Солуна за Михнен прошлог петка догодио се инцидент када је током лета пукао прозор авиона, а онда је дошло до декомпресије кабине.
14. 07. 2026. у 17:57
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)