НЕГАТИВАН РЕКОРД У БОСНИ: Највише новозаражених корона вирусом у региону - ово је стање са осталим земљама

Танјуг

20. 08. 2020. у 14:23

ПРЕМА последњим расположивим подацима, у Босни и Херцеговини забележен је највећи пораст броја случајева корона вируса у региону, будући да у тој земљи број новозаражених износи 340.

НЕГАТИВАН РЕКОРД У БОСНИ: Највише новозаражених корона вирусом у региону - ово је стање са осталим земљама

Фото: Депозит

Како јавља "Фена", у ентитету Федерација БиХ у 24 часа пре последњег пресека стања на корона вирус је тестиран 1.601 узорак, од којих су 234 била позитивна.

У Републици Српској, другом ентитету у БиХ, у истом периоду тестиран је 471 лабораторијски узорак, а корона вирус је потврђен је код 106 особа, док је пријављено седам смртних случајева, саопштено је из Института за јавно здравство Републике Српске.

Према најновијим званичним подацима, у Хрватској је забележно 219 нових случајева корона вируса, а тестиране су још 1.653 особе.

Према последњем пресеку стања у Албанији, у тој земљи је у претходна 24 часа потврђено 158 нових случајева корона вируса, а две особе су преминуле.

У Северној Македонији су у истом периоду тестирана 1.902 узорка на корона вирус, од којих је позитивно било 108, а два лица су преминула. Како извештава словеначки портал сиол.нет, у Словенији се на корона вирус тестирало још 1.168 људи, од којих је 43 било позитивно. Лабораторије Института за јавно здравље Црне Горе су од последњег пресека стања у тој земљи завршиле ПЦР анализу 570 узорака на корона вирус, међу којима су откривена 42 нова случаја инфекције, пише подгоричка "Побједа".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине

СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.

13. 11. 2025. у 15:48

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

ИМАМ ЈЕДНУ СТРАШНУ ВЕСТ Шешељ о самоубиству познатог српског политичара