"ПУТИН ЈЕ ЧИТАО СПИСАК О ИЗВОЗУ ОРУЖЈА, УСТАНОВИО САМ КО МУ ГА ЈЕ ДОСТАВИО Вучић: Рекао сам му да је то један од мојих издајника

В.Н.

12. 03. 2026. у 21:54

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић гостујући на РТС говорио је о Русији и председнику Путину.

ПУТИН ЈЕ ЧИТАО СПИСАК О ИЗВОЗУ ОРУЖЈА, УСТАНОВИО САМ КО МУ ГА ЈЕ ДОСТАВИО Вучић: Рекао сам му да је то један од мојих издајника

Foto: Profimedia/Танјуг

 - Неки који не смеју ни авио-линију да успоставе са Русијом су им бољи пријатељи. Није ми било лако око НИС-а, поштујем Русију, поштујем Америку, Европу, али ја волим Србију. Када видим да су неке друге земље важније да купе нешто, а не ми. Много бих волео да Орбан победи на изборима, али да ли сам био срећан да су они изабрали Орбана и Мађаре, а не нас, па нисам.

- Разговарао сам са Путином два пута уживо о томе, нећу да причам јавно о томе, имам поштовање. Читао је са списка за извоз оружја, установио сам ко му је дао списак и рекао сам му да је један од мојих издајника доставио. Тај списак сам видео само ја и још један човек, јер сам тражио да у тој форми да ми преда то и знам да та земља није ни на једном списку, али бар знам одакле сте то добили. Он је био веома фер, наставио је да хвали своју службу. Велики лидер, када смо изашли, рекао ми је "Делимично си био у праву, знаш који ти је посао".

- Наши витални интерес је да са Русијом имамо добре односе. Ондоси између Руса и Срба никаква политика не може да сруши. - рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)