МАЦУТ НА САСТАНКУ СА РЕКТОРИМА ФАКУЛТЕТА: Разговарали о унапређењу положаја и рада ових високошколских установа

ПРЕДСЕДНИК Владе Републике Србије проф. др Ђуро Мацут састао се данас са ректорима, проректорима и деканима факултета универзитета у Београду, Новом Саду, Нишу и Крагујевцу и са представницима Универзитета уметности у Београду, са којима је разговарао о унапређењу положаја и рада ових високошколских установа.

МАЦУТ НА САСТАНКУ СА РЕКТОРИМА ФАКУЛТЕТА: Разговарали о унапређењу положаја и рада ових високошколских установа

Новости

Премијер Мацут је изразио задовољство наставком директног дијалога са високошколским установама, наводећи да је то једини начин на који могу да се реше све недоумице и изазови.

Једна од тема састанка била је финансијско функционисање ових установа, будући да од 1. јануара почиње  примена Система за припрему, извршење, рачуноводство и извештавање (СПИРИ).

Новости

Премијер Мацут је указао да је циљ овог система поједностављење начина рада и побољшање ефикасности управљања системом јавних финансија.

Он је подсетио да је овај систем требао да се уведе пре годину дана и да је на захтев Универзитета у Београду примена одложена за годину дана, како би се омогућило додатно време за припрему установа за нови начин функционисања.

На састанку је наведено да 2.500 корисника користи овај систем и да нема препрека да он заживи и када су у питању високошколске установе.

Новости

На састанку, којем су присуствовали и државни секретар у Министарству финансија Саша Стевановић и помоћник министра просвете за високо образовање др Александар Јовић, дати су одговори на питања представника високошколских установа и истакнуто да су све надлежне институције спремне да у сваком моменту одговоре на сва додатна отворена питања.

Договорен је и наставак рада у оквиру групе факултета за праћење информатичке имплементације, као и следећи састанак, којем ће присуствовати и продекани за финансије и руководиоци финансијских служби факултета.

БОНУС ВИДЕО:

ПОГЛЕДАЈТЕ КАКО РОБОТ ОПЕРИШЕ ЧОВЕКА: Прва роботски асистирана операција на Балкану изведена на институту "Дедиње"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

"НЕ ЖЕЛИМ ПРЕГОВОРЕ" Трамп брутално запретио: Напади на Иран биће настављени док не пристану

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп изјавио је данас да ће амерички ваздушни удари на Иран бити настављени и наредних дана, уз упозорење да ће бити све интензивнији уколико Техеран не пристане на споразум, додајући да тренутно не жели преговоре са Ираном.

15. 07. 2026. у 20:30

Коментари (0)

ТАЈНА ПЕСМЕ ТУЖНО ЛЕТО ТОМЕ ЗДРАВКОВИЋА: Ево коме је посветио ове ванвременске стихове