ЕВО ШТА ЈЕ ВУЧИЋ РЕКАО МИЛАНОВИЋУ, ОСМАНИ И БЕГАЈУ Открио шта се дешавало у Драчу: "Заступао сам политику и интересе Србије"

В.Н.

07. 10. 2025. у 12:23

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић током отварања "Ложионице", на питање новинара, говорио је о дешавањима у Драчу где је учествовао на самиту Процеса Брдо-Бриони.

ЕВО ШТА ЈЕ ВУЧИЋ РЕКАО МИЛАНОВИЋУ, ОСМАНИ И БЕГАЈУ Открио шта се дешавало у Драчу: Заступао сам политику и интересе Србије

Фото: Профимедиа

 - Никога нисам увредио, ниједну ружну реч изговорио, али сам их „увредио“ тиме што ми се окреће желудац од њихових прича о територијалном интегритету. Дође вам председник лажне државе и прича о територијалном интегритету, а очекујете да председник Србије не реагује. Очекујете да ћутим када словеначки представник мисли да немамо право да кажемо оно што мислимо. Нисам ниједну ружну реч рекао, само сам говорио о Повељи УН, Резолуцији 1244, снажно заступао политику Србије и српске интересе. Милановић је рекао да су то само меморандуми везани за војни савез – па и да је меморандум, војни савез се не прави тек тако, а видим да идете у заједничку набавку оружја.

- Бегај је рекао да је то дефанзиван савез, а сваки је говорио да је такав – ниједан није рекао да је направљен за напад на некога. Можда је „увреда“ била та када је Османи рекла да они желе и да ће наставити да инсистирају на својој државности, па сам јој одговорио да се увек радујем да је видим као драгог туристу у УН – чудесан је поглед тамо ка оним острвима. Дођите, усликајте се, окачите на Инстаграм, али само да шетате као туриста. Можда је то била увреда, али не мислим да је нешто лоше.

БОНУС ВИДЕО - ШАМПИОНИ У ФОКУСУ: Страхиња Тривковић дипломата знања и спорта

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (32)

СВЕТСКИ СКАНДАЛ! Чувени Хрват избачен из тениса, откривено да је годинама варао и помагао другима да то раде!