"НАДРЕАЛНО ЗВУЧЕ ОПТУЖБЕ ДЕНИСА БЕЋИРОВИЋА ПРОТИВ ПРЕДСЕДНИКА ВУЧИЋА" Министар Ђурић реаговао - Србија ће наставити да штити принцип Дејтона
МИНИСТАР спољних послова Марко Ђурић реаговао је на изјаву бошњачког члана Председништва БиХ Дениса Бећировића да је неприхватљива и опасна изјава председника Србије Александра Вучића да је „нападнута Република Српска“.
Foto: Tanjug
"Надреално звуче оптужбе Дениса Бећировића против председника Србије о тобожњем мешању у унутрашње ствари БиХ. Док председник Вучић чак ни за очигледну и свеприсутну угроженост Републике Српске данас није упирао прстом у било кога, добро знамо из којих кругова долази деценијска кампања против самог њеног постојања. Са друге стране управо је Бећировић пре само неку недељу држао ванредну конференцију за новинаре на којој се директно умешао у унутрашња полтичка збивања у Србији, понављајући том приликом и буквално 50 пута пароле и слогане опозиционих структура у Србији. И сви то знају, као што сви знамо и памтимо да се тешко могу избројати увредљиве изјаве Зукана Хелеза, Рама и других који се редовно оглашавају на тему Србије и њених представника.
Србија има право и обавезу, као потписница и гарант Дејтонског мировног споразума, да изражава забринутост када се угрожавају права српског народа у Босни и Херцеговини и нарушава равнотежа утврђена тим споразумом. Наше специјалне и паралелне везе са Републиком Српском, признате у оквиру Дејтона, додатно нас обавезују да реагујемо када су стабилност, мир и легитимна права српског народа доведени у питање.
Изјаве председника Вучића нису мешање у унутрашња питања Босне и Херцеговине, већ одраз легитимне бриге за заштиту Дејтонског поретка и права народа који у оквиру њега живе. Нажалост, свакодневно смо сведоци да бројни званичници из Федерације БиХ, међу којима и Денис Бецировић, отворено оспоравају Дејтоном загарантовани положај Републике Српске и легитимитет њених демократски изабраних представника, што озбиљно нарушава поверење и стабилност.
Србија ће наставити да доследно штити принципе Дејтонског споразума, подржавајући мир, стабилност и дијалог, уз пуно поштовање права сва три конститутивна народа", наведено је у саопштењу министра Ђурића.
Препоручујемо
ВУЧИЋ СУТРА ОБИЛАЗИ РАДОВЕ НА АУТО-ПУТУ МИЛОШ ВЕЛИКИ Посетиће деоницу Прељина - Пожега
27. 04. 2025. у 17:16
УЗ ПОБЕДНИКЕ: Лидери 19 држава потврдили да долазе у Москву, међу њима и Вучић
27. 04. 2025. у 16:02
ЗЕЛЕНСКИ СА ПРВЕ ЛИНИЈЕ ФРОНТА ПОСЛАО ПОРУКУ ОЧАЈА: Руса је све више и више! Ситуација тешка и компликована
ПРЕДСЕДНИК Украјине Володимир Зеленски је изјавио да је ситуација на фронту тешка и компликована и да се повећава број руских снага.
20. 12. 2025. у 07:09
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
Објављени ИНТИМНИ кадрови Меланије Трамп из КУПАТИЛА - и то ЗЛАТНОГ! Доналд је питао да ли је видела, она му одговорила (ВИДЕО)
МЕЛАНИЈА је беспрекорно стилизована – шешири, штикле, фризура – све је у складу са њеним хладним и контролисаним имиџом
19. 12. 2025. у 19:01
Коментари (0)