ВУЧИЋ ИДЕ У БАЊАЛУКУ: Очекује се да председник Србије стигне око 19 часова
ПРЕДЕДНИК Републике Србије Александар Вучић иде данас у Бањалуку на позив председника Републике Српске Милорада Додика, сазнају "Новости".
Foto: Profimedia
После седнице Савета за националну безбедност, Вучић ће се упутити у Бањалуку, а очекује се да тамо стигне око 19 часова.
Додик је рекао да је добио два телефонска позива након пресуде.
- Први ме позвао Александар Вучић, који је рекао да стоји иза Република Српске. Други позив је био од мог пријатеља Виктора Орбана који је исто тако рекао. Ја позивам Вучића да вечерас или сутра дође у Бањалуку и да договоримо ккао ћемо и шта ћемо - рекао је Додик.
Подсетимо, председник Републике Српске Милорад Додик проглашен је кривим пред Судом БиХ за "непоштовање одлуке" тзв. виског представника Кристијана Шмита.
Додик је првостепено осуђен на годину дана затвора и шест година забране политичког деловања.
Додик је раније изјавио да неће присуствовати изрицању пресуде, а како је рекао његов адвокат Горан Бубић закон на присуство у Суду не обавезује ни браниоце.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НОВИ СТРАВИЧНИ ДЕТАЉИ СМРТИ МАРИЈЕ (21): Док лежала непомична, радник повукао језив потез који је шокирао све (ВИДЕО)
Смрт Марије (21) након банџи скока у Бразилу добила је нови обрт пошто сведок тврди да је запослени уклонио њену ГоПро камеру са места несреће.
16. 06. 2026. у 12:22
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
ТЕШКА БОРБА ЗА ЖИВОТ НАШЕГ СЛАВНОГ МУЗИЧАРА: "Рак ми гризе кости, проширио се на цело тело, молим вас - помозите да преживим"
"МОЛИМ вас, вратите ми ону доброту коју сам годинама делио са вама, донирајте одмах и помозите ми да преживим."
20. 06. 2026. у 16:23
Коментари (0)