ПРЕДСЕДНИК ВУЧИЋ: Замолио сам премијера Чешке да гласају за отварање Кластера 3
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић изјавио је данас да је са чешким премијером Петром Фијалом разговарао и о европском путу Србије и замолио га да гласају за отварање Кластера 3.

Фото: Танјуг
Вучић је навео да је са премијером Чешке разговарао и о саобраћају, железничком, карго, о тролејбусима, трамвајима, аутобусима и возовима и свему другом што са тим долази. Рекао је да су разговарали и о инфраструктури и фармацији, одбрани, сарадњи одбрамбених индустрија, јер, како је рекао, сасвим је извесно да ће после победе Доналда Трампа европска индустрија много жешће, много више и много снажније да улаже у свој напредак.
- У том смислу смо разговарали како да унапредимо заједничку сарадњу и како да производимо више у будућности. Молио сам премијера Фијалу да ми кажу, наше групе су ишле да виде како изгледа њихова нуклеарка и како то функционише. Они имају исти проблем као и ми, наравно, они су неупоредиво развијенији од нас, а то ће бити недостатак струје у годинама које долазе и зато гледамо да пресликамо њихова искуства. Они сада бирају партнера за нову нуклеарну електрану. Ми морамо то да радимо у будућности, не смемо то да кријемо - рекао је Вучић.
Он је додао да су разговарали и о минералним сировинама.
- И једни и други имамо литијум и гледали смо како и на који начин да обезбедимо пуно поштовање и заштиту животне средине и пуно поштовање свих права, правила и норми Европске уније које су највише на светском нивоу - рекао је Вучић.
Он је истакао и да ће односи Србије и Чешке ићи напред и додао да је премијера Чешке упознао и са економском ситуацијом и добијањем инвестиционог рејтинга.
- Верујем да много, много тога је пред нама и да ћемо много тога заједнички да урадимо - рекао је Вучић.

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)