"НЕМАМ РЕЧИ": Министар Јовановић згрожен - поређење са Хитлером је ругање антифашистичкој традицији српског народа

26. 03. 2024. у 11:55

МИНИСТАР информисања и телекомуникација Михаило Јовановић изјавио је да у свету у коме живимо, свака релативизација нацизма, као највећег зла у историји човечанства, представља озбиљну претњу.

НЕМАМ РЕЧИ: Министар Јовановић згрожен - поређење са Хитлером је ругање антифашистичкој традицији српског народа

FOTO: Novosti

-  То не само да је опасно, без обзира на мотиве онога ко се бави релативизацијом, већ директно омаловажава милионске жртве које су својим животима платиле цену наше слободе. Управо зато, сматрам да то није слобода аутора, већ директно ругање антифашистичкој традицији овог народа на коју сви треба да будемо поносни, рекао је министар.

Зато је, како је навео, према његовом мишљењу, недопустиво било кога стављати у контекст са највећим ратним злочинцем, наведено је у саопштењу министарства.

- Реагујем управо зато што лист „Данас“ и његов карикатуриста не виде ништа спорно у томе да пореде Адолфа Хитлера са председницом Народне скупштине Аном Брнабић, као и послаником Миленком Јовановим. Оно што ме посебно забрињава је ћутање новинарских и медијских удружења, као и невладиних организација које се декларишу као заштитници људских права и грађанских слобода. Концепт слободе изражавања и слободе штампе су основни стубови европске демократске традиције. Медији, међутим, морају да се придржавају основних новинарских принципа и постулата, као што су уздржавање од подстицања на мржњу и повреду људског достојанства. Једноставно, немам речи којима бих осудио овакав поступак, казао је министар Јовановић.

БОНУС ВИДЕО: ЗЛАТНА ГРОЗНИЦА: Млади Авганистанци окрећу се копању злата како би обезбедили своје породице

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ЈЕДИНО РЕШЕЊЕ: Шешељ открио шта држава хитно мора да уради