СРПСКИ ОТПОР ПРОТИВ КУРТИЈЕВЕ ТИРАНИЈЕ: Прецртани албански називи места на северу КиМ (ФОТО)

15. 03. 2024. у 11:38

НА таблама са двојезичним називима српских места на северу Косова, које су јуче постављене уз асистенцију тзв. косовске полиције, у току ноћи између четвртка и петка црним и црвеним спрејом прецртани су називи на албанском, док су остали само натписи на српском.

СРПСКИ ОТПОР ПРОТИВ КУРТИЈЕВЕ ТИРАНИЈЕ: Прецртани албански називи места на северу КиМ (ФОТО)

Фото: Принтскрин/Јутјуб/Kosovo Online

На таблама су прецртани натписи на албанском језику, а остали су само они исписани латиницом на српском језику. 

Фото: Принтскрин/Јутјуб/Kosovo Online

Током јучерашњег дана, уз асистенцију тзв. косовске полиције, радници које је ангажовало Министарство инфраструктуре кренули су да уклањају табле на ћирилици и да постављају нове - на албанском и српском језику, али на латиници.

Фото: Принтскрин/Јутјуб/Kosovo Online

Због уклањања табли на ћирилици јуче су реаговали и Српска листа и директор Канцеларије за КиМ Петар Петковић.

БОНУС ВИДЕО: РЕПОРТЕРИ "НОВОСТИ" У ПОСЕТИ ВИСОКИМ ДЕЧАНИМА - Манастир који дели судбину свог народа

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО Захарова упутила мистериозну поруку Западу

"ПА ХАЈДЕ ДА ПРОДУЖИМО ЗАДОВОЉСТВО" Захарова упутила мистериозну поруку Западу

ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова изјавила је данас да су западне земље забринуте због тога каква би још нова испитивања оружја Русија могла да спроведе након демонстрације ракете "Буревестник".

01. 11. 2025. у 19:52

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

УХАПШЕН! Неприкладно дирао председницу државе па покушао да је пољуби - лисице због сексуалног узнемиравања (ВИДЕО)