"ВРАТИ СЕ У ЛОНДОН" Дачић поручио Камерону: Склони мурал испред свог кабинета, или се замисли над својим изјавама

Марко Колашинац
Марко Колашинац

04. 01. 2024. у 13:24

КАМЕРОНА бих позвао да, када се врати у Лондон, изађе само пар корака испред свог кабинета и погледа мурал "Britannia Pacificatrix", који приказује Британију са савезницима након Првог светског рата, где су Србија и Белгија приказане као девојчице окачене уз скуте Британије као њене заштитнице, поручио је шеф српске дипломатије Ивица Дачић.

ВРАТИ СЕ У ЛОНДОН Дачић поручио Камерону: Склони мурал испред свог кабинета, или се замисли над својим изјавама

FOTO TANJUG/ VLADIMIR SPORCIC/

- Време је, колега Камерон, или да склоните тај мурал, односно историју, да вам не боде очи, или да се замислите над својим изјавама - рекао је Дачић, реагујући на изјаву британског колеге који је у Приштини изјавио да ће Велика Британија помоћи тзв. Косову да добије нова признања.

Дачић је подсетио да је Велика Британија признала тзв. Косово само дан после једнострано проглашене независности, 18. фебруара 2008. године и подржава га већ 16 година, а за то време тзв. Косово признају само 84 чланице Уједињених нација, док је, како каже, на страни мале, али поносне Србије, 109 земаља.

- Док ниједном речју није споменуо да Аљбин Курти и тзв. Косово већ 11 година одбија да спроведе Бриселски споразум, који је, између осталих, потписала и за њега гарантовала, у име Европске уније, Британка Кетрин Ештон, док ниједном речју није споменуо терор и насилно протеривање више од 200.000 Срба, као и уништење српских хришћанских цркава и манастира из средњег века, Камерон обећава тзв. Косову помоћ око нових признања и пријема у међународне институције - рекао је Дачић.

Фото: профимедиа

Дачић је истакао да ће Србија наставити да буде конструктиван фактор у дијалогу, али истиче и да има право ништа мање него било која друга земља на свету, да штити своје националне и државне интересе и свој територијални интегритет.

Шеф српске дипломатије је подсетио и на то да је Бриселски споразум потписан 2013. године, када је Камерон био премијер, као и да је Велика Британија, као земља одакле долази Кетрин Ештон, била уједно и гарант његовог спровођења.

БОНУС ВИДЕО

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

"ДОБРО СМО УПОЗНАТИ СА ДОГАЂАЈИМА У СРБИЈИ" Медведев оптужио Запад за организовање протеста у другим земљама

ЗАМЕНИК председника Савета безбедности Русије и председник странке Јединствена Русија Дмитриј Медведев оптужио је данас западне земље да организују протесте и мешају се у изборне процесе других земаља да би одржале своју доминацију.

31. 07. 2025. у 17:01

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ЈЕДИНО РЕШЕЊЕ: Шешељ открио шта држава хитно мора да уради