ЗАХАРОВА ОДЛУЧНО ОСУДИЛА КУРТИЈЕВЕ ПРОВОКАЦИЈЕ: "Ништа нисте учинили да их призовете памети"
РУСИЈА одлучно осуђује провокативне кораке Приштине који су ситуацију на Косову и Метохији довели на ивицу "вруће фазе", изјавила је данас портпаролка руског министарства спољних послова Марија Захарова.
Фото: Профимедиа/Shutterstock/Илустрација
Она је истакла да одговорност за антисрпске провокације сносе САД и Европска унија, преноси ТАСС.
- Одлучно осуђујемо провокативне кораке Приштине који су ситуацију довели на ивицу вруће фазе, угрожавајући безбедност читавог региона Балкана. Одговорност за то је у потпуности на САД и ЕУ - поручила је Захарова.
Према њеним речима, они нису учинили ништа да врх косовских Албанаца "призову памети" и натера их да испуне своје обавезе према Бриселским споразумима из 2013. и 2015.
БОНУС ВИДЕО: Специјалци РОСУ напуштају Зубин поток
Препоручујемо
УНАЈМИЛИ ДЕТЕКТИВА ДА ПРАТИ ЗАПОСЛЕНУ НА БОЛОВАЊУ: Хрватица тужила фирму и - добила их
27. 05. 2023. у 07:30
КАТАСТРОФА У ВАШИНГТОНУ: Трамп одобрио ванредно стање
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп одобрио је декларацију ванредног стања за Вашингтон како би савезне власти помогле при санацији канализационе катастрофе која је почела прошлог месеца.
22. 02. 2026. у 13:41
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом
БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.
16. 02. 2026. у 15:09
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (2)