"СРАМНО И НЕДОПУСТИВО" Дачић: Нападом на породицу председника желе да изврше притисак на њега

Биљана Ристивојевић

23. 12. 2022. у 15:30

МИНИСТАР спољних послова Ивица Дачић оценио је данас да је појава списка Срба са КиМ који треба да буду ухапшени, а међу њима и старијег сина и брата председника Александра Вучића, још један доказ не само лудости онога што ради Аљбин Курти, већ и показатељ колико је спреман на даље заоштравање ситуације.

СРАМНО И НЕДОПУСТИВО Дачић: Нападом на породицу председника желе да изврше притисак на њега

Фото: Танјуг

Након потписивања Протокала о сарадњи са Министарством за информисање и телекомуникације, у Министарству спољних послова, Дачић је рекао да појава спискова за хапшење Срба на КиМ потврђује две ствари.

- Прва је да је лаж да нема спискова, како су они говорили, већ да се на њима налазе и чланови породице председника Вучића. Друга ствар које се потврђује је да главни узрок свих проблема, главни реметилачки фактор, претња миру и стабилности региона јесте Аљбин Курти и његова клика - поручио је Дачић.

То је још једна потврда јединства државног руководства на челу са председником Вучићем и Српске листе, односно српског народа на КиМ.

- Величанствени јучерашњи скуп показује колика је снага народа када се бори за слободу и мир. Свесни смо тога да Курти жели да протера Србе са КиМ и тиме оствари пречицу за решавање питања КиМ. То му свакако нећемо дозволити, а то показују и ко им највише смета - председник Вучић - рекао је Дачић и додао да нападом на породицу председника и стављањем на спискове чланова породице желе да изврше притисак на њега.

То је срамно и недопустиво, казао је Дачић и додао да очекује најоштрију осуду међународне заједнице.

Истакао је, међутим, да до сада није чуо ниједну реакцију међународне заједнице.

- Свима је јасно да су председник Вучић и Србија конструктиван део дијалога Београда и Приштине. Сви говоре да је Курти проблем, али шта раде да реше тај проблем? Ћутањем му дају подршку да протера српски народ са КиМ - закључио је Дачић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ЦНН ОБЈАВИО ДА ЈЕ ИРАН ПРОГЛАСИО ВЕЛИКУ ПОБЕДУ, ТРАМП ПОЛУДЕО Саопштење је велика превара, надлежни утврђују да ли је почињено кривично дело

ИРАН је саопштио да је остварио велику победу и приморао Сједињене Америчке Државе да прихвате његов план у 10 тачака, наводи се у саопштењу Врховног савета за националну безбедност Ирана које су пренели државни медији, тврди ЦНН. Трамп је на обајву ЦНН-а експресно реаговао и оптужио их за превару.

08. 04. 2026. у 02:39

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - На споменику му пише...

ОТАЦ ЉУБА РАНКОВИЋ ТУГУЈЕ: Син му преминуо у 41. години - "На споменику му пише..."

НЕМА већег искушења, нити већег бола него надживети своје дете. И не постоји човек, био он верник или атеиста, који се у тако страшном тренутку неће запитати зашто је Бог то дозволио.

11. 04. 2026. у 11:40

Коментари (0)