"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Нова Влада имаће 25 министарстава, од којих пет нових
ПРЕМА сазнањима "Новости", нова Влада Србије имаће 25 министарстава, од којих ће пет бити нових.
Фото: Д. Балшић
То су Министарство унутрашње и спољне трговине, Министарство за јавна улагања, Министарство информисања и телекомуникација, Министарство културе, Министарство туризма и омладине.
Поред поменутих ресора, у Влади ће бити и министарства: финасија; привреде; пољопривреде, шумарства и водопривреде; заштите животне средине; рударства и енергетике; правде; државне управе и локалне самоуправе; људска и мањинска права и дрштвени дијалог; унутрашњих послова; спољних послова; за европске интеграције; просвете; здравља; рад, запошљавање, борачка и социјална питања; бригу о породици и демографију; спорта; бригу о селу; науке, технолошког развоја и иновација.
У одлазећој Влади био је 21 ресор. Нова министарства направљена су раздвајањем постојећих и ставрањем потпуно нових. Тако је нпр. раздвојена култура од информисања, туризам од трговине и телекомуникација, просвета од науке...
Закон о новим министарствима, који је Скупштини поднело 148 посланика, биће сутра једина тачка дневног реда. О кадровским решењима биће речи на наредној седници, када ће премијерка Ана Брнабић изнети експозе.
Препоручујемо
ВУЧЕВИЋ: Важније од састава Владе је какву ће она политику проводити
17. 10. 2022. у 10:15
КО ЈЕ ЖЕНА СРПСКОГ СЕЛЕКТОРА? Сантарели је тренирао лепу одбојкашицу, а затим је оженио
15. 10. 2022. у 19:26 >> 21:07
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (8)