БРНАБИЋ ПОЗВАЛА НАДЛЕЖНЕ ДА РЕАГУЈУ: "Лист Данас брутално прекршио Закон - изнео личне податке о председнику Вучићу"
ПРЕМИЈЕРКА Ана Брнабић реаговала је на сканадлозан текст, који је објављен у дневном листу Данас, у ком су изнети лични подаци о председнику Александру Вучићу и позвала надлежне институције да реагују.
Фото: Танјуг
- Ово што је тајкунски памфлет Данас урадио објављујући личне податке председника Републике, је скандал и брутално кршење Закона о заштити података, али и других закона, јер се ради о штићеној личности. Владавина права и слобода медија значе и одговорност. Институције да реагују - објавила је премијерка на Твитеру.
Лист Данас објавио је текст под насловом "За потребе судског поступка није лако лоцирати шефа државе", бавећи се питањем где станује председник Вучић. Наиме, у тексту су изнети лични подаци о председнику, а тичу се наводне адресе становања, чиме су брутално прекршили Закон о заштити података.
Препоручујемо
НАША НАЈЛЕПША СРБИЈА: Председник Вучић објавио нову победничку фотографију (ФОТО)
07. 08. 2022. у 09:07
ОВО ЈЕ ЋЕРКА ЈОВАНА МЕМЕДОВИЋА: Ретко је виђамо, а краси је ИЗРАЗИТА лепота
09. 08. 2022. у 08:33
"РУСИ, ИДИТЕ КУЋИ!" Језива политичка порука са трга у Будимпешти, Мађар већ почео да ради по налогу Брисела (ВИДЕО)
ВЕЛИКИ политички заокрет у Мађарској најавио је лидер опозиционе Тисе Петар Мађар, који је после изборне победе поручио да земљу чека обнова пуног учешћа у Европској унији и НАТО, миран пренос власти и озбиљно преуређење државног врха.
13. 04. 2026. у 07:27
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
САМОУБИСТВО БИВШЕГ МИНИСТРА МУП-А ИСПРЕД СКУПШТИНЕ: Оставио 3 коверте, одузео себи живот због Хашког трибунала
На данашњи дан, 11. априла 2002. године, на улазу у здање Дома Народне Скупштине Србије (тадашње Скупштине СРЈ) у Београду, бивши министар унутрашњих послова Србије Влајко Стојиљковић извршио је самоубиство, непосредно након усвајања Закона о сарадњи са Хашким трибуналом. Преминуо је два дана касније од последица рањавања.
11. 04. 2026. у 21:30 >> 21:39
Коментари (110)