ОГЛАСИЛА СЕ РУСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА: Признајемо искључива права СПЦ у Северној Македонији

РУСКА православна црква (РПЦ) признаје искључива канонска права Српске православне цркве (СПЦ) у Северној Македонији, поручио је секретар Одељења за спољне црквене везе Московске патријаршије, протојереј Игор Јакимчук.

ОГЛАСИЛА СЕ РУСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА: Признајемо искључива права СПЦ у Северној Македонији

Фото АП

- Став РПЦ ће, пре свега, узети у обзир приступ том проблему Српске цркве, којој и даље признајемо искључива канонска права у Северној Македонији - изјавио је он.

Васељенска патријаршија саопштила је раније да признаје такозвану цркву Северне Македоније као православну и да је прима у заједницу хришћанских православних цркава.

Како се наводи у саопштењу, Константинопољ је признао назив те Цркве као „Охридска“ (што значи подручје њене јурисдикције само у границама територије државе Северне Македоније) и искључује употребу термина македонска као и било које изведенице из тог термина.

(Спутњик)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (0)

Игра је подигнута на виши ниво уз ове бонусе добродошлице без услова