ПАЛМИНА ИНИЦИЈАТИВА: Вучићу, Заеву и Рами дати Нобела за мир

ЛИДЕР Јединствене Србије и посланик Драган Марковић Палма изјавио је данас да је иницијатива "Отворени Балкан" најважнији споразум у последњих 70 година, који обезбеђује мир на Балкану.

ПАЛМИНА ИНИЦИЈАТИВА: Вучићу, Заеву и Рами дати Нобела за мир

Фото: Твитер

Подсетивши да је пре 70 година прекинуто вековно непријатељство између Француске и Немачке, Шумановом декларацијом о заједничкој производњи угља и челика, што је данас ЕУ, Марковић је за ТВ Пинк рекао да "Отворени Балкан" данас обезбеђује слободан проток људи и роба, али пре свега мир на овим просторима, посебно између Срба и Албанаца.

- Зато председник Србије Александар Вучић и премијери Северне Македоније и Албаније, Зоран Заев и Еди Рама, заслужују Нобелову награду за мир - рекао је Марковић, а наводи се у саопштењу.

Он је додао да у тај споразум треба да се укључе и Сарајево и Приштина, наводећи да онај ко је против споразума, није за мир и сарадњу.

- Курти и Изетбеговић још живе у прошлим вековима и то их одржава. Рат се на просторима бивше Југославије завршио пре 30 година и не треба да заборавимо шта се дешавало, али морамо да гледамо како да сарађујемо - рекао је Марковић.

Он је истакао да је председник Србије тај који вуче цео регион напред, а Србија држи мир и стабилност на Балкану.

- ''Отворени Балкан'' смета Куртију и Изетбеговићу, као и Драгану Ђиласу и Вуку Јеремићу, милитантним Бошњацима, милитантим Албанцима и делу опозиције у Србији. Ђилас и Јеремић на свим састанцима у земљи и иностранству нападају Србију и Вучића. Нека кажу шта су они урадили, да ли су и један киоск отворили у време док су опозиција и помогли било коме - рекао је Марковић.

Марковић је најавио и да ће од 28. августа, четири или пет ноћи 1.000 пољопривредника из целе Србије боравити у Паралији, а све трошкове сноси Јединствена Србија, од средстава које добија као парламентарна странка, док ће један мањи део трошкова платиће донатор.

- На ово путовање иду пољопривредници из 35 градова из целе Србије, а главни критеријум је да иду они који до сада нису ишли нигде, а није критеријум ко има више или мање земље или стоке - додао је Марковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЦИРКУС У ХРВАТСКОЈ! Покушали да оправдају зашто је Вучић у првом, а Пленковић у другом реду - и још више се закопали (ФОТО)

ЦИРКУС У ХРВАТСКОЈ! Покушали да оправдају зашто је Вучић у првом, а Пленковић у другом реду - и још више се закопали (ФОТО)

ДИГЛА се велика бура у Хрватској због распореда седења на војној паради у Француској, којој је присуствовао и председеник Србије Александар Вучић.

14. 07. 2026. у 15:22

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: Немачка главна база за производњу оружја за Украјину Чека се реакција Москве

ОБЈАВЉЕНЕ ТАЧНЕ АДРЕСЕ У ЕУ: "Немачка главна база за производњу оружја за Украјину" Чека се реакција Москве

НЕМАЧКА је практично постала главна индустријска база украјинског војно-индустријског комплекса у рату против Русије, а управо Берлин стоји иза терористичких напада на руске цивилне циљеве, рекао је лидер покрета „Друга Украјина“ Виктор Медведчук. Истовремено, он је открио адресе најважнијих немачких компанија које производе оружје за Украјину.

13. 07. 2026. у 12:47

Коментари (1)

НАПРАВИО САМ ГРЕШКУ Огласио се Исламовић након отказаног концерта у БиХ - Извињавам се свим мајкама Сребренице и свима онима који тугују