ВУЧИЋ СА МЕХТОМ: Председник Србије се састао са славним диригентом (ФОТО)

09. 07. 2021. у 12:14

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић састао се данас са чувеним светским диригентом Зубином Мехтом, који ће сутра одржати гала концерт са Београдском филхармонијом.

ВУЧИЋ СА МЕХТОМ: Председник Србије се састао са славним диригентом (ФОТО)

Foto: Tanjug

Славни диригент је девет пута до сада предводио оркестар Београдске филхармоније, а последњи пут као специјални гост првог концерта на отвореном 2017. године.

Мехта је својевремено изјавио да је са Београдском филхармонијом повезан од свог првог гостовања 1958. године и да је са великим интересовањем пратио развој тог оркестра, посебно након 2000. године.

За свој јубиларни 10. наступ са Београдском филхармонијом, маестро је бирао "краљевска" дела симфонијске музике, која су га некад давно и определила за позив диригента.

Гала концерт Зубина Мехте и Филхармоније биће директно емитован на Другом програму РТС, а све карте су распродате.

Вучић је Мехту примио у вили Мир, а састанку присуствује и директор Београдске филхармоније Иван Тасовац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСИ НАПАЛИ СЕВЕРНО ОД КИЈЕВА: Десетине хиљада људи без струје и воде, Украјинци бесни због недостатка одбране

РУСКИ дронови гађали су у четвртак, 25. септембра, кључну инфраструктуру у градовима Чернигов и Нижин на северу Украјине, оставивши десетине хиљада становника без струје и воде.

25. 09. 2025. у 16:56

Коментари (11)

АЈ САМО СТАНИТЕ! Вучић о лицемерју званичника - У твојој земљи сам гледао у једном дану дана више интервенција него у мојој за 300 дана!