ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ПОПРАВНИ? "Парни ваљак" јури тријумф у Виторији!
КОШАРКАШИ Партизана гостоваће Басконији у другом колу Евролиге.

ФОТО: КК Партизан/Твитер
Огромна еуфорија је била присутна током лета, направио се велики пројекат и Партизан је коначно враћен у елитно такмичење.
Жељко Обрадовић је довео звучна имена и очекивања су, са разлогом, и више него огромна, међутим, постоји и један фактор на који љубитељи кошарке заборављају. Велика очекивања носе са собом и велики притисак.
И већи клубови од београдског Партизана су се сломили под истим. Примера ради, московски ЦСКА је дуги низ година био права машинерија у групним фазама, међутим, у то време најбољи бековски тандем у Европи Милош Теодосић и Нандо де Коло нису могли да сруше противнике у завршницама.
Руку на срце, доста кривице због тога иде Василису Спанулису, Јоргосу Принтезису и још неким великанима европске кошарке. Наравно, то не мора бити случај и са црно-белима.
На старту су отпутовали у Берлин где их је дочекала Алба. Тим који у саставу нема великих имена, али има много евролигашког искуства.
Некако је са стране стављена чињеница да су прошле године у Мерцедес-Бенц арени падале екипе као што су Уникс Казањ, Зенит Санкт Петербург, Црвена звезда, па чак и учесник фајнал-фора грчки Олимпијакос.
Након 40 минута игре кошаркаши "парног ваљка" су напустили терен поражени и са 100 примљених поена.
Данас се меч игра у Виторији и то је добра шанса да се поправи утисак. Басконија није "баук", то је просечна екипа коју нико не види у борби за нокаут фазу, али на евросцени нема лаких гостовања и то ће се током сезоне тек показати.
Благу предност дајемо Партизану, али наша процена је да ће граница поена бити пребачена.
Препоручујемо

БРЕНТФОРД И БРАЈТОН НА ИСТИМ МУКАМА: Победа за прекид лоше серије!
14. 10. 2022. у 08:35

"СТАРУ ДАМУ" ЧЕКА ПАКАО У ПАЗАРУ: Гаћиновића радује повратак публике
14. 10. 2022. у 09:04 >> 12:44

"УС**** СМО СЕ!" Михаил Дегтјаров шокирао целу Русију - и то усред највећег догађаја који Русија организује
Русија је, откако је почео рат у Украјини, на мети бројних санкција, па и спортских, услед чега руске репрезентације не могу да играју међународне такмичарске утакмице. Србија је једна од ретких која је изашла у сусрет Русима, а то је био изврстан повод да у Београд дође и руски министар спорта, Михаил Дегтјаров. Сада, када се вратио у Руску Федерацију, најпре је одржао састанак са руским председником, Владимиром Путином, а онда шокирао јавност Русије.
19. 06. 2025. у 20:01

УБИЈЕН КИРИЛ БАБИЧУК: Репрезентативац погинуо у Украјини
Рат у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.
19. 06. 2025. у 13:20

ОВАКО ЈЕ СЕРГЕЈ "ИЗЛУЂИВАО" РЕАЛ: Најбољи потези којима је Милинковић Савић "мучио" Мадриђане на Светском клупском првенству (ВИДЕО)
Светско првенство за клубове (енгл. FIFA Club World Cup 2025) игра се у Америци, а фантастичну утакмицу Реал Мадрид - Ал Хилал добрим делом је обележио и српски фудбалер, Сергеј Милинковић Савић.
19. 06. 2025. у 12:40
Коментари (0)