ПСЖ ЧУВА ПРЕДНОСТ ОД ДВА ГОЛА НА ''АНОЕТИ'': Мбапе је у центру пажње, да ли ће поново бити замењен на полувремену?

В.М.

05. 03. 2024. у 07:50

У реванш утакмици осмине финала Лиге шампиона Реал Сосиједад ће покушати да надокнади два гола заостатка против ПСЖ-а на својој ''Аноети'' (21:00).

ПСЖ ЧУВА ПРЕДНОСТ ОД ДВА ГОЛА НА АНОЕТИ: Мбапе је у центру пажње, да ли ће поново бити замењен на полувремену?

На првом сусрету шпански представник је доста добро отворио меч, стварао је шансе и може се рећи да је био квалитетнији ривал у првом полувремену, али у наставку игре Парижани су ''дали гас''.

Први гол на мечу после одличне акције из корнера постигао је Килијан Мбапе у 58. минуту, док је нешто касније Реми Баркола након добро одрађеног конта-напада донео ПСЖ-у велику предност од два гола пред реванш у Сан Себастијану.

Тежак је задатак пред домаћинима, који постаје ''немогућ'' ако погледамо његову форму јер је од поменутог првог сусрета остварио само једну победу на четири одигране утакмица у свим такмичењима.

Испао је из полуфинала Купа краља и све је даљи од топ четири у Ла лиги, тако да атмосфера није баш најбоља у клубу пред вечерашњи сусрет.

Може се рећи да Сосиједад није имао среће на жребу јер је групни део Лиге шампиона завршио као првопласирани у групи ''Д'', а у осмини финала је добио убедљиво најтежег противника у виду Мбапеа и дружине.

Што се тиче гостију потпуно су фокусирани на освајање Лиге шампиона, јединог трофеја који им фали у богатим витринама клуба.

Помаже им то што су убедљиво први на табели француског првенства, тако да Енрике може одмарати екипу за утакмице у најелитинијем европском такмичењу.

Управо је то био случај пре неколико дана када је извео комбинован састав у ремију са Монаком (0:0), а у центру пажње поново је био Килијан Мбапе.

Најбољи фудбалер данашњице је замењен на полувремену, а онда је одлучио да остатак меча погледа на трибинама уместо са својим саиграчима што је додатно ''потпалило'' приче о његовом одласку на лето када му истиче уговор са ''свецима''.

На прес конференцији пред овај меч Енрике је истакао да постоји могућност да га понови измени на полувремену, а како су новинари наставили да га ''бомбардују'' питањима о француском репрезентативцу изјавио је да више не жели да одговара на њих и додао је да његов тим очекује веома важна и тешка утакмица на ''Аноети''.

Осмина финала је умела да буде велики проблем за госте у прошлости, пет од седам последњих учешћа завршавали су у њој, а чак три од тих пет пута елиминисале су је екипе из Шпаније и морају бити на опрезу иако су велики фаворити због предности из првог дуела.

Ако погледамо форму Парижана, могу имати доста самопоуздања пред овај меч јер су непоражени још од почетка новембра када је бољи од њих био Милан, што значи да су везали  20 утакмица у свим такмичењима без пораза (14 победа, шест ремија).

Оба тима имају проблема са изостанцима на вечерашњем сусрету, домаћин ће бити без Меркеланза, Одриозоле, Муњоза, Фернандеза и Баренчее, док ће код гостију меч пропустити Рико, Курзава, Переира, Кимпембе и Асенсио.

Очекујемо једну занимљиву утакмицу, верујемо да ће Сосиједад напасти од првог минута, што ће отворити прилике за контре брзоногих фудбалера ПСЖ-а. Сматрамо да је најбољи предлог гол-гол.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,72)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 22:43

НОВАК ЂОКОВИЋ ТАЈНО У УРГЕНТНОМ ЦЕНТРУ: Ово су резултати прегледа после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта - јер се посумњало да је доживео потрес мозга.

15. 05. 2024. у 15:57