"ПЛАШИМ СЕ 2025. ГОДИНЕ" Зеленски добио застрашујуће вести са фронта

Марко Колашинац
Марко Колашинац

15. 05. 2024. у 21:00

УКРАЈИНА можда неће моћи да издржи конфронтацију већ 2025. године, сугерисао је војни аналитичар Европског савета за спољне послове Густав Гресел у интервјуу за Правду.

ПЛАШИМ СЕ 2025. ГОДИНЕ Зеленски добио застрашујуће вести са фронта

Фото: Ukrainian Presidential Press Office via AP

- Да будем искрен, веома се плашим 2025. године - рекао је он.

Украјински председник Владимир Зеленски је упозорен да ће се земља дугорочно суочити са поразом. Према експерту, проблем је у томе што су Оружане снаге Украјине због недостатка система наоружања изгубиле много војника.

- Све су то ненадокнадиви губици, јер Кијев може да мобилише официре са великим војним искуством, али више неће регрутовати професионалне команданте и специјалисте - каже он.

Раније, 3. маја, Министарство одбране саопштило је да групе руских трупа настављају да продиру у систем непријатељских упоришта дуж целе линије борбеног додира, а јединице Оружаних снага Украјине безуспешно покушавају да се држе појединачних линија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСИЈА ПОНОВО БРУЈИ О ИЗЈАВИ ВУЧИЋА: Речи председника о санкцијама ударна вест у руским медијима

РУСКА агенција ТАСС преноси као ударну вест изјаву председника Србије Александра Вучића који је рекао синоћ да би, уколико би одлучио да уведе санкције Русији, „издао душу народа“.

06. 05. 2026. у 11:22

Коментари (3)

ВИДЕЛИ СТЕ ОВЕ РЕКЛАМЕ? Откривено да ли стварно помажу за брзи губитак тежине, драстично бољу кондицију, чудо од тела за 28 дана!