"ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ" ШОКИРАЛИ БРАНИОЦА ТРОФЕЈА: Монако је изгубио на два последња гостовања данашњем ривалу

О.М.

08. 02. 2024. у 09:23

МОНАКО гостује четвртолигашу Руану у шеснаестини финала Купа Француске. Утакмица се игра на стадиону "Робер Диошон" од 20 часова и 45 минута.

ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ ШОКИРАЛИ БРАНИОЦА ТРОФЕЈА: Монако је изгубио на два последња гостовања данашњем ривалу

Монако је и даље на петом месту у Првој лиги Француске и има исти број бодова као Лил -35. У последњих пет мечева имају само једну победу, два пораза и два ремија, па су им шансе да до краја сезоне сустигну лидера шампионата Пари Сен Жермен сада у домену теорије.

Монако је у прошлом колу на свом терену ремизирао 1:1 са Авром. Домаћи фудбалери су показали добар фудбал, уз много покушаја на противнички гол, али је једини погодак постигао Висам Бен Једер у 63. минуту. Само два минута касније Фофана је постигао аутогол, након чега Монако није могао да пробије одбрану Авра у преосталих пола сата игре.

Монако је одиграо нерешено 2:2 против Марсеја, изгубио од Ремса 3:1. У Купу Француске Монако је био бољи од Родеза 3:1.

Руан је ове сезоне ушао у четврти разред француског фудбала и тренутно је на седмом месту са 25 бодова. Везали су два узастопна пораза, после сјајног низа од три победе.

Ово је први пут у 21. веку да овај четвртолигаш стигне до шеснаестине финала. Иначе, следеће године навршиће се цео век од највећег успеха "црвених ђавола", пласмана у финале националног купа Француске где их је зауставио данас непостојећи Атлетик Париз.

Руан је до овог највећег успеха у столећу стигао избацивши у претходној рунди браниоца трофеја екипу Тулузе после шокантне пенал серије. Утакмица је у регуларном делу завршена резултатом 3:3. Водили су "црвени ђаволи" са 1:0, бранилац пехара преокренуо да 2:1, затим је Руан промашио пенал  али ипак успео да стигне до новог преокрета и поведе са 3:2.

Тулуза је изједначила у другом минуту надокнаде, а онда се приступило пеналима. Изређали су се сви играчи обеју екипа и после 22 тучена пенала било је 11:11, а онда је непрецизан био дефанзивац Тулузе Габријел Суазо. Абдужалил Салоуне је био и други пут прецизан и донео историјски успех Руану.

У прошлом колу изгубили су од Версаја са 2:1. У изједначеном мечу Версај је први стигао до гола у 20. минуту. Изједначење смо чекали 15 минута, а стрелац је био Лопи са беле тачке. До краја меча било је неизвесно, а онда је на крају паузе Нађе постигла победоносни гол за Версај.

Руан и Монако нису играли од 1985. године када су "црвени ђаволи" последњи пут играли у Првој лиги. Последња два гостовања Монака овде завршена су победом домаћина, али од овог ривала никада нису изгубили у Купу.

НАШ ПРЕДЛОГ: 4+ (квота 2,12)

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре Париз 2024?

РУСИЈА У ЧУДУ: Тенисера који зна и како се Ђоковић побеђује у финалу - не пуштају на Олимпијске игре "Париз 2024"?

Имајући у виду да је рат у Украјини увелико у трећој годину од свог почетка, у фебруару 2022, можда и не чуди што Украјина не жели да види руске спортисте на међународним такмичењима. Ипак, иако је донета одлука да Руси могу на овогодишње Олимпијске игре - Париз 2024, може да се деси да један од познатијих руских такмичара тамо не учествује, управо "из украјинског разлога".

20. 05. 2024. у 15:35

НИСАМ САВРШЕН, АЛИ... Џејмс Нанели се огласио и детаљно описао тучу са Стефаном Лазаревићем пред вечити дерби (ФОТО)

"НИСАМ САВРШЕН, АЛИ..." Џејмс Нанели се огласио и детаљно описао тучу са Стефаном Лазаревићем пред вечити дерби (ФОТО)

Кошаркаши Партизана поражени су од екипе Црвене звезде резултатом 82:76 у трећој утакмици финалне серије АБА лиге, чиме су остали без титуле шампиона, али и поред тога, свакако је највећа тема дана био инцидент између Џејмса Нанелија и Стефана Лазаревића. Нанели се огласио саопштењем на Твитеру.

20. 05. 2024. у 16:57

СЈАЈНО! Србија победила Украјину на почетку Европског првенства за фудбалере до 17 година (ВИДЕО)

Кадетска фудбалска репрезентација Србије свладала је екипу Украјине на почетку Европског првенства за кадете на Кипру резултатом 1:0, голом Душана Макевића.

20. 05. 2024. у 19:00 >> 17:52