ЛУКА ЈОВИЋ ЗАРАДИО ПОВЕРЕЊЕ СТЕФАНА ПИОЛИЈА: Росонери се и даље надају да могу до титуле
У 21. колу Серије А фудбалери Удинезеа ће угостити Милан на ''Фриулију'' (20:45).
ФОТО: Профимедиа
Роснери су на одличан начин започели 2024. годину остваривши три првенствене победе. Последњу у низу уписали су протеклог викенда када су савладали Рому са 3:1, успут ''уручивши отказ'' Жозеу Мурињу.
То је био први пут од септембра да је италијански великан везао три победе у Серије А, а оно што је још битније за њега је да је одржао корак за водећим Интером и Јувентусом, али је и даље дугачак пут пред њим јер заостаје девет бодова за првопасираним ''нероазурима''.
Једини кикс у новој години Милан је имао у купу где је избачен у четвртфиналу од Аталанте, што се управи није свидело и све су гласније приче да ће екипу на лето напустити менаџер Стефан Пиоли којем уговор истиче за шест месеци и није било преговора о његовом обнављању.
Такође, италијански медији су причали да гости активно на трансфер пијаци траже центарфора јер на располгању имају Жируа којем се све више свиђа идеја одласка у МЛС и Луку Јовића који је ту на позајмици из Фиорентине.
Ипак, Газета дело спорт пише да од тога ништа неће бити јер Пиоли верује поменутом двојцу и да ће се фокус пребацити на довођење штопера.
Милан ће данас ићи на ноге Удинезеу који је једну од своје две овосезонске победе остварио управо над росонерима у првом делу сезоне (1:0).
Као што је био случај и у првом делу кампање, домаћин је наставио да има проблеме са чувањем предности и у 2024. години.
У прошлом колу је водио са 1:0 и 2:1 против Фиорентине, али Виола је на крају исчупала бод поготком Нзоле са беле тачке у 87. минуту.
То је био седми пут да Удинезе није успео да победи када има предност ове сезоне, што је један од главних разлога што се налазе на 16. месту табеле Серије А са само бодом предности у односу на Верону која је прва екипа испод црте.
Популарне ''зебре'' се могу окарактерисати као мајстори за ремије, јер су на уводних 20 утакмица чак 12 играли нерешено.
Ако погледамо изостанке оба тренера имају проблеме.
Пиоли не може да рачуна на Бенасера, Чуквуезеа, Томорија, Калулуа и Чауа. док Ћофи на располагању нема Деулофеуа, Бијола и Ебосеа.
На четири од последњих пет дуела ових тимова долазила је игра гол-гол, а ми верујемо да ће то и вечерас бити случај.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ТЕНИС СА ДРУГЕ ПЛАНЕТЕ! Вимблдон добио шампиона, финале у Лондону решено преокретом!
У финалу 139. Вимблдона, италијански тенисер Јаник Синер победио је Александера Зверева из Немачке резултатом 3:1 (6:7 (7:9), 7:6 (7:2), 6:3, 6:4).
12. 07. 2026. у 20:55
"НИСАМ РАЗМИШЉАО О ПОВРАТКУ, БИО САМ СРЕЋАН У ПАРТИЗАНУ!" Жељко Обрадовић о доласку у Панатинаикос
У великом и искреном интервјуу за грчки ОнСпортс у емисији „Тхе Лоцкер Роом“, Жељко Обрадовић причао је о повратку у Панатинаикос.
14. 07. 2026. у 16:32
КАКВА ИГРА СРБИЈЕ! Одавно ривал није био овако прегажен! Блистава партија на Евробаскету!
Млада кошаркашка репрезентација Србије остварила је победу на Европском првенству У20 у Љубљани, пошто је у другом колу Б групе декласирала Литванију са 79:57 (18:12, 32:9, 16:22, 16:14).
12. 07. 2026. у 17:48
Коментари (0)