МАНЧЕСТЕР СЕ БОРИ ЗА ПЛАСМАН У ЛИГУ ШАМПИОНА: ''Сити граунд'' даје ветаr у леђа ''шумарима''
ОБРАЧУН екипа које воде потпуно другачије битке у завршници сезоне.

FOTO: AP/Tanjug
Нотингем је у веома лошем ритму, почетком другог дела сезоне је играо одличан фудбал и издигао се из зоне испадања, али сада не зна за победу више од два месеца и заузима 18. место на табели. Са друге стране, након нешто слабијих резултата Јунајтед је везао две победе и данаs ће покушати да оствари хет-трик којим би се вратио на неко од места која воде у Лигу шампиона.
Форест никако да изађе из кризе која траје преко два месеца и за време које је изгубио чак шест лигашких сусрета уз три ремија. Последњи који се наплатио код бившег првака Европе је била Астон била која га је прошлог викенда рутински савалдала са 2:0.
Менаџер Стив Купер је све под већим притиском и све су бучније гласине да се ближи крај његовог мандата на ''Сити граунду''. Нотингем је ове сезоне код куће освоји бод против друге екипе из Манчесера и нада се да може да понови ту партију против ''црвених ђавола''. Домаћин је тренутно 18. на табели са 27 бодова и победом би могао да побегне из зоне испадања.
''Шумари'' ће у завршници сезоне морати да се ослоне на игре на ''Сити граунду'', јер су код куће освојили чак 21 од својих 27 бодова.
Манчестер је преко недеље одиграо разочаравајућ реми са Севиљом у првој утакмици четвртфинала Лиге Европе, водио је са 2:0, контролисао утакмицу али је ауто-головима Маласије и Мегвајера упропастио све у пет минута и судбина двомеча решаваће се на ''Рамон Санчес Писхуану''.
Што се тиче домаћег првенства, Јунајтед има доста добру прилику да се након годину дана паузе врати у Лигу шампиона, тренутно је пети али има исто бодова као четвртопласирани Тотенхем од којег је одиграо два меча мање а и очекује их међусобних дуел крајем месеца.
У прошлом колу ''црвено ђаволи'' су поново показали колико су јаки на ''Олд трафорду'' (36 бодова на 15 утакмица) када су без већих проблема савладали Евертон са 2:0 головима Мектоминеја и Марсијала.
Подужа је листа изостанака на обе стране.
Стив Купер неће моћи да рачуна на Бјанкона, Болија, Хендерсона, Кујатеа, Ниакатеа, Ричардса и Вуда, а под упитником су Орије, Лоди и Јејтс.
У редовима Јунајтеда неће бити Рашфорда, Варана, Гарнача, Хитона, Мартинеза и Ван де Бека, а могућ је повратак Лука Шоа на терен.
Оба тима нису нападачки расположена у последње време и верујемо да ћемо гледати меч са мало голова.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој
новој апликацији.
НАШ ТИП: |0-1&||0-3 (квота 1,58)
Препоручујемо

ВРУЋЕ ЛЕТО ЗЛАТНЕ ХРВАТСКЕ ОЛИМПИЈКЕ: Одлепила за српским спортистом, уживају на егзотичним локацијама (ФОТО)
Овај наслов, и пратеће фотографије, објавио је један од водећих хрватских медија.
13. 08. 2025. у 19:19

СКАНДАЛ! На "миг" Албанаца, УЕФА изрекла екстремну казну због "Косово је Србија"!
Црвена звезда и Лех играли су у уторак реванш меч квалификација за УЕФА Лигу шампиона у фудбалу, а европска кућа фудбала решила је да дан касније изрекне казну због дешавања на трибинама током мегдана ова два клуба.
13. 08. 2025. у 15:04

"ДЕЛИЈЕ" ОВО НИСУ ОЧЕКИВАЛЕ: Ево шта су пољски хулигани оставили на Маракани (ФОТО)
Црвена звезда и Лех играли су у уторак реванш меч квалификација за УЕФА Лигу шампиона у фудбалу, а у Београд су тим поводом стигли не само хулигани који бодре клуб из Познања, већ и њихови "коалициони партнери" из других пољских навијачких група. И, иако су већим делом дана они мирно боравили у српској престоници, у једном тренутку су направили проблеме, а за собом су на крају оставили и поруку.
13. 08. 2025. у 12:35
Коментари (0)