ЈУВЕ БЕЗ ВЛАХОВИЋА ДОЧЕКУЈЕ ФРАНЦУСКУ МАШИНЕРИЈУ: Победа гарантује Лигу Европе

В.Д.

02. 11. 2022. у 11:25 >> 13:14

У оквиру групе ''Х'' на ''Алијанц Стадиону'' уздрмани Јувентус дочекује ПСЖ.

ЈУВЕ БЕЗ ВЛАХОВИЋА ДОЧЕКУЈЕ ФРАНЦУСКУ МАШИНЕРИЈУ: Победа гарантује Лигу Европе

FOTO: Tanjug/AP

Дуел две екипе за које се очекивало да ће се борити за прво место у групи, ипак Јувентус је катастрофално одиграо овогодишњу Лигу шампиона и налази се на трећем месту у групи са само три освојена бода, док је Париз Сен Жермен оправдао улогу фаворита и у последње коло улази са позиције лидера, за коју се бори са португалском Бенфиком.

''Стара дама'' из Торина се први пут од сезоне 2013/2014. неће наћи у нокаут фази најелитнијег европског такмичења. У уводних пет кола једина победа била им је против Макабија из Хаифе у трећем колу када су их савладали са 3-1, поред тога изгубили су у Паризу са 2-1, код куће против Бенфике након што су повели голом Милика, неочекивано их је Макаби добио у Хаифи са 3:1, и у прошлом колу нови неуспех доживели су у Португалу када су поразом од 4:3 изгубили све шансе за даљи пролаз.

Уколико поново изгубе, постаће други италијански клуб који је уписао пет пораза у групној фази после Роме којој је то пошло за руком у сезони 2004/2005. Јувентус на трећем месту и пролећу у Лиги Европе тренутно држи само боља гол-разлика у односу на Макаби. У првенству Италије су везали три тријумфа, укључујући и победу против Лећеа за викенд голом Фађолија, али се и даље налазе на разочаравајућем седмом месту.

Што се тиче Парижана, они добро играју у Лиги шампиона ове сезоне, налазе се на деоби првог места са Бенфиком против које су два пута ремизирали, уз то победили су Јувентус у првом колу, и два пута су савладали Макаби укупном гол-разликом 10:3 и имају 11 бодова.

Килијан Мбапе је постигао 6 голова и тренутно дели место најбољег стрелца са Мохамедом Салахом, док су Меси и Нејмар у групи најбољих асистената јер имају по 3 додавања за гол.

У Лиги 1 пружају доминанте партије и након 13 кола налазе се на првом месту са 35 бодова и гол-разликом 36:8. Вреди напоменути да ПСЖ није изгубио у претходних 28 утакмица у свим такмичењима, задњи пораз доживели су 20. марта против Монака.

Алегри ће имати проблема са састављањем тима с обзиром на то да је у Торину права ''болница''. Неће моћи да рачуна на Влаховића, Ди Марију, Каио Жоржа, Илинг-Јуниора, Бремера, Паредеса, Кјезу, Де Шиља и Пола Погбу који ће изгледа пропустити и првенство у Катару. Суспендован је и Данило, док се у састав враћа Локатели.
Гости ће бити без Кејлора Наваса и Преснела Кимпембеа. Суспедован је Нејмар, док је повратник у екипу Марко Верати.
Очекујемо дефанзиван Јувентус који ће пробати да одоли нападима Мбапеа, Месија и дружине.


НАШ ТИП: X2&3+ (квота 1,42)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЉУДИ ШОКИРАНИ СЦЕНОМ НА РТС-У: Уместо заставе Србије - ОВО! А ево како је скандал објаснио Јавни сервис!

ЉУДИ ШОКИРАНИ СЦЕНОМ НА РТС-У: Уместо заставе Србије - ОВО! А ево како је скандал објаснио Јавни сервис!

Србија и Шпанија играју велики дерби 2. кола Европског првенства у ватерполу 2026 чији је домаћин Београд, али пред тај меч још се не смирују страсти од онога што се десило на дебију "делфина" на овом шампионату, када су играли против Холандије.

12. 01. 2026. у 16:50

ОДУШЕВИЛА РУСИЈУ: Украјинка после финала јавно понизила Арину, а када су се рефлектори угасили Сабаленка је урадила - ово

ОДУШЕВИЛА РУСИЈУ: Украјинка после финала јавно понизила Арину, а када су се рефлектори угасили Сабаленка је урадила - ово

АРИНА Сабаленка не само да је одбранила титулу на ВТА турниру у Бризбејну, већ је том приликом белоруска тенисерка одушевила и своју земљу, али и Русију - са чијим тенисеркама и она наступа без државних обележја откако је почео рат у Украјини, односно "Специјална војна операција", како то Руска Федерација зове.

12. 01. 2026. у 16:25

Коментари (0)

УниЦредит Банка: Стабилност и подршка развоју – важне поруке председника Извршног одбора за грађане Србије