"ЛИСИЦЕ" СУ НЕОЧЕКИВАНО ЛОШЕ: Јунајтед на "Кинг пауеру" жели трећу победу у низу
"ЦРВЕНИ ЂАВОЛИ" у успону форме.
ФОТО:ЕПА
Утакмицом између Лестера и Манчестер јунајтеда спушта се завеса на пето коло енглеске Премијер лиге. Меч на "Кинг пауер" стадиону биће нова прилика за популарне "лисице" да стигну до првог тријумфа у сезони, док је великан са "Олд трафорда" у успону форме и покушаће да упише трећи узастопни успех.
Некадашњи шампион уписао је, барем за сада, само један бод уз три неуспеха, а посебно је био драматичан онај на "Стамфорд бриџу" где је Челси славио резултатом 2:1 уз дебитантске голове Рахима Стерлинга кога никако није слушала лопта. Што се, уосталом, одразило и на резултате "плаваца".
Томас Тухел је овај сусрет посматрао са трибина и тако одрадио суспензију због инцидента са Антонијем Контеом после дербија Лондона. Имао је прилику да види тим који се и даље јако мучи, иако Лестер дефинитивно није више толико опасан колико је био претходних година...
"Лисице" су биле прилично шкрте у овом прелазном року, доведен је само голман Алекс Смитис, док је Брендан Роџерс остао без Елдина Јакуповића (истекао уговор), Хамзе Чудурија (позајмљен Вотфорду), Веслија Фофане (продат Челсију за 80.000.000 евра) и легенде Каспера Шмајхела који је појачао Ницу у трансферу вредном милион евра.
Далеко је то још од неке спектакуларне игре, оне какву је Ерик тен Хаг "наместио" током година у Ајаксу, али битно је да је Манчестер почео да побеђује, да се бура са старта Премијер лиге полако стишава и да ниво оптимизма на "Олд трафорду" поново расте.
Манчестер јунајтед је дошао до сва три бода на гостовању Саутемптону, а једнаке заслуге што је цео плен остао у рукама "црвених ђавола" носе стрелац јединог гола Бруно Фернандеш и голман Давид де Хеа, који је одбранио колосалну шансу "свецима" средином другог полувремена.
После два пораза на ред су дошле две победе, па у Манчестеру се лакше дише. Стигао је и новајлија Каземиро да дебитује у дречаво зеленом дресу Јунајтеда, док су капитен Хари Мегвајер и легенда Кристијано Роналдо поново на почетку утакмице били на клупи, мада је Португалац у другом полувремену ушао у игру.
Претходне сезоне Лестер је био успешнији у међусобним дуелима. "Лисице" су славиле на "Кинг пауеру" са 4:2, док је у Манчестеру резултат био 1:1.
Препоручујемо
Матић се у Саудијској Арабији намерачио на легендарног Аргентинца!
01. 09. 2022. у 11:36
ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ПОБЕДУ: Чукарички на Бановом брду заборавља на пораз од Колубаре
01. 09. 2022. у 09:47 >> 09:49
ЛУКА МОДРИЋ НЕ МОЖЕ ДА ВЕРУЈЕ ШТА СЕ ДЕСИЛО У ЦРНОЈ ГОРИ: Навијачи запањили репрезентативца Хрватске
Квалификације за Светско првенство у понедељак су завршене у европским групама А, Г и Л, где су отклоњене и последње дилеме на тему "ко то с првог места иде директно на Мундијал, а ко са друге позиције у бараж?". Црна Гора и Хрватска су одиграли такмичарски небитан меч, али изазвао је он много, много буре у јавности. Са правом.
18. 11. 2025. у 11:45
ПОСЛЕ БРУКЕ У ПОДГОРИЦИ! Ево шта су хрватски навијачи доживели при повратку кући
ЦРНОГОРЦИ узвраћају ударац!
18. 11. 2025. у 09:56
ГОТОВО: Новак Ђоковић се трајно настанио у Грчкој
Најновије вести у којима је Новак Ђоковић главни актер - за неке су изненађујуће.
17. 11. 2025. у 21:14
Коментари (0)