ЕПИДЕМИОЛОШКА СИТУАЦИЈА У ЧАЧКУ: Преминуло петоро на ковид одељењима
ЈОШ петоро пацијената – четворо Чачана (54, 66, 68 и 88 година) и један из Лучана (87 година), преминуло је на ковид одељењима чачанске болнице. Сви су имали позитиван ПЦР налаз.
Фото: В. Илић
У ковид павиљонима тренутно је хоспитализовано 126 пацијената, један више него претходног дана.
У протекла 24 сата на болничко лечење примљено је 13 пацијената са симптомима који указују на могућу инфекцију коронавирусом, а седам их је отпуштено на кућно лечење. У респираторном центру смештено је 16 најтежих болесника, а троје са изразито тешком клиничком сликом прикључено је на механичку вентилацију.
У пријемно-тријажној амбуланти чачанске болнице евидентирано је 137 прегледа, од чега 76 првих.
Препоручујемо
КИКИНЂАНИН НЕСТАО У НОВОМ САДУ: Последњи пут виђен на Божић у насељу Адице
11. 01. 2026. у 20:40
ПРЕМИНУО ТВОРАЦ ЈАВНИХ ЧЕСМИ ПО ВОЈВОДИНИ: Одлазак др Мирослава Кукучке из Кикинде
11. 01. 2026. у 20:39
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"
АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.
12. 01. 2026. у 21:16
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (0)