СТАЊЕ 11 ОБОЛЕЛИХ СТАБИЛНО: Министар Зоран Ђорђевић обишао Геронтолошки центар у Суботици

ГЕРОНТОЛОШКИ центар у Суботици, у коме је од вируса ковид 19 оболело једанаест корисника и три запослена, посетио је јуче Зоран Ђорђевић, министар за рад, запошљавање, борачка и социјална питања, и са надлежнима разговарао о тренутној епидемиолошкој ситуацији у овој установи и наредним корацима који треба да се предузму, како би се спречило даље ширење вируса.

СТАЊЕ 11 ОБОЛЕЛИХ СТАБИЛНО: Министар Зоран Ђорђевић обишао Геронтолошки центар у Суботици

Фото: Министарство за рад

- Сви заражени имају лакшу клиничку слику и збринути су на адекватан начин. Желео сам да се у то и лично уверим и да кроз разговор, заједно са надлежнима, пронађемо најбоље начине да се ситуација што пре стабилизује и да се вирус држи под контролом, односно да се не прошири даље - рекао је Ђорђевић и додао да је досадашња сарадња са локалном самоуправом и Градом Суботица дала одличне резултате, те да верује да ће тако бити и у овом случају.

Још пре званичног проглашења епидемије све мере безбедности у објектима суботичког Геронтолошког центра постављене су на највиш могући ниво. Забрана посета била је и пре, а и после укидања ванредног стања, а запослени нису престајали да носе заштитну опрему. Вирус ковид 19 се, ипак, подмукло увукао у Дом за смештај одраслих лица у Сарајевској улици, у коме је смештено 75 корисника. 

Министар је још једном подсетио на све мере које је донео Кризни штаб за сузбијање заразне болести Ковид– 19 и ресорно министарство, а које подразумевају забрану посета, ношење заштитне опреме и редовне дезинфекције свих просторија.

- За све евентуалне потешкоће свим државним установама које су у систему социјалне заштите смо на располагању у сваком моменту. Оба борба је заједничка и сви треба да дамо свој допринос, како бисмо из ње изашли као победници. Само на тај начин успећемо да сачувамо животе наших грађана – поручио је Ђорђевић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати

ТРАМП ПОТПИСАО НАРЕДБУ 13219: "Дејтонски споразум и Резолуција 1244 се морају поштовати"

ПРЕДСЕДНИК Сједињених Америчких Држава Доналд Трамп продужио је данас ванредно стање на националном нивоу у вези са Западним Балканом, у складу са Законом о међународним ванредним економским овлашћењима, објављено је данас на сајту Федералног регистра САД.

24. 06. 2026. у 17:38 >> 17:45

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

УДАРНО: Зеленски тврди да је Лукашенко прихватио ултиматум

КОМУНИКАЦИОНА опрема за коју Украјина тврди да је помагала у подршци руским нападима дронова са територије Белорусије престала је да ради, рекао је председник Украјине Владимир Зеленски новинарима данас, неколико дана након што је издао ултиматум белоруском председнику Александру Лукашенку.

24. 06. 2026. у 18:41

Коментари (0)

ЕНЛЕЗИ ОСЕЋАЈУ НАДМОЋ: Горди албион против отписане Панаме оверава лакши пут до завршнице Мундијала