УЛАЗ ЗА ЛЕЧЕЊЕ МАЛОГ КОНСТАНТИНА: На "Штранду" још један "Хуманитарни понедељак"
Улаз на новосадско купалиште "Штранд" се у понедељак неће наплаћивати, а уместо карте посетиоци ће моћи да дају добовољни прилог за лечење Новосађанина Константина Павловића.
приватна архива
Кутије у које ће грађани моћи да приложе помоћ биће постављене уз капије Штранда од 8 до 19 часова.
Константин је рођен 20.02.2020. године. Од када му је дијагностикована ретка генетска прогресивна болест Магаленцефалична леукодистрофија са субкортикалним цистама тип 1 (синдром Ван Дер Кнаап) уследило је лечење и низ терапија. Дете не говори, не може самостално да хода, потребан му је константан надзор и пажња.
-Средства прикупљена у овој акцији биће намењена за специјалистичке прегледе, лабораторијске анализе, преводилачке услуге, хипотерапије, моторичке вежбе, логопедске и дефектолошке третмане, физикалне третмане, ортопедска помагала, терапеутско пливање, болничко лечење, лекове и суплементе, томатис метод као и за елекстростимулације - кажу у "Градском зеленилу".
У акцији прикупљања средстава за Филипа Марјановића, током претходног "Хуманог понедељка", прикупљено је 210.770 динара.
Препоручујемо
РАДОВИ У ЛОЗНИЦИ: Држава гради нова и уређује стара здања Цвијићеве школе
03. 07. 2026. у 17:21
ЗБОГ РАДОВА НА ТОПЛОВОДУ: До 31. августа затворен саобраћај у делу Детелинаре
03. 07. 2026. у 14:39
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СРБИЈА ЈЕ ПОЧАСНИ ГОСТ У ПАРИЗУ" Милановић побеснео: Они нису ни у ЕУ, ни у НАТО, ни у Коалицији вољних
ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић изјавио је данас да Србија има улогу почасног госта на војном дефилеу у Паризу поводом Дана Бастиље, а да је Хрватска почашћена што су је тамо позвали.
03. 07. 2026. у 15:08
ЗЕЛЕНСКИ ОДЛАЗИ У ИСТОРИЈУ? Овај човек улази у трку за председника Украјине
ВАЛЕРИЈ Залужни, бивши врховни командант и тренутни украјински амбасадор у Уједињеном Краљевству, рекао је садашњем председнику земље, Володимиру Зеленском, да намерава да постане нови председник Украјине.
01. 07. 2026. у 15:45
СТРАШНО: Предозирао се унук Ере Ојданића - драма у Реснику
УНУК Ере Ојданића, Андрија Ојданић данас се предозирао наркотицима, због чега је морала да реагује хитна помоћ.
03. 07. 2026. у 18:30
Коментари (0)