ПРЕДСЕДНИЦА ПОКРАЈИНСКЕ ВЛАДЕ РАЗГОВАРАЛА У НОВОМ САДУ СА РЕГИОНАЛНИМ ДИРЕКТОРОМ „МИЦУБИШИЈА“: Гојковић и Тани о инвестицијама

У РАЗГОВОРУ председнице Покрајинске владе Маје Гојковић са регионалним директором компаније „Мицубиши Корпорејшн“ (Mitsubishi Corporation) Хирошијем Танијем посебно је истакнут успешан наступ Србије на „Експу“ у Осаки, који је додатно ојачао позицију Републике Србије и АП Војводине као поузданих партнера за јапанске инвестиције.

ПРЕДСЕДНИЦА ПОКРАЈИНСКЕ ВЛАДЕ РАЗГОВАРАЛА У НОВОМ САДУ СА РЕГИОНАЛНИМ ДИРЕКТОРОМ „МИЦУБИШИЈА“: Гојковић и Тани о инвестицијама

Прес служба Покрајинске владе

Гојковићева је током састанка у Новом Саду поручила да Војводина остаје отворена за нове инвестиције и да ће у сарадњи са Владом Србије наставити да пружа подршку пројектима који доприносе економском развоју обеју страна.

У саопштењу се додаје да је тај сусрет наставак конструктивног дијалога започетог током недавне званичне посете делегације Покрајинске владе седишту компаније у Токију.

„Мицубиши“ је једна од највећих и најзначајнијих јапанских трговинских и инвестиционих корпорација, са више од 1.200 повезаних компанија у око 90 земаља света. У Србији је присутна од 1965. године, преко своје регионалне канцеларије са седиштем у Београду. Данашњи састанак у Новом Саду представља део свеукупних активности регионалне канцеларије „Mitsubishi Corporation" у правцу унапређења сарадње са институцијама у АП Војводини.

Састанку су присуствовали покрајински секретар за привреду и туризам др Ненад Иванишевић и покрајински секретар за регионални развој, међурегионалну сарадњу и локалну самоуправу Александар Софић, наведено је у саопштењу.


 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

Друштвена одговорност као темељ пословања компаније Меридианбет