„ТРКА ЗА СРЕЋНИЈЕ ДЕТИЊСТВО“: У Параћину школарци на новој атлетској стази (ФОТО)
ПОТПУНО реконструисана параћинска Основна школа „Радоје Домановић“, са прелепим двориштем и спортским теренима, била је домаћин трке коју сваке године организује тамошњи Црвени крст.
Фото: Фејсбук/ОШ "Радоје Домановић"
По сунчаном времену и у одличном расположењу ученици млађих разреда основних школа трчали су такозвану „Трку за срећније детињство“, а додатни мотив била им је нова атлетска стаза.
Црвени крст је за освојена прва три места обезбедио малим атлетичарима медаље, мајице и едукативне поклончиће у виду календара, а како истичу у овој школи, пресрећни су што су баш они били домаћини ове трке која промовише спорт, здрав живот и хуманост.
Мирослав Митровић из Црвеног крста истиче да се „Трка за срећно детињство“ сваке године организује у некој од основних школа на територији града, са циљем да се најмлађим ученицима од првог до четвртог разреда укаже на то колико је битно да се баве спортом.
Препоручујемо
ЛОЗНИЧАНИ СПРЕМАЈУ ПЛИВАЊЕ ЗА ЧАСНИ КРСТ: Богојављенски сабор крај Дрине
04. 01. 2026. у 23:22
ПОЖАРЕВАЦ ПОД СНЕГОМ: Град се забелео после ветра и кише, температура један степен
04. 01. 2026. у 20:59
ХАОС У БРИТАНИЈИ ЗБОГ ВЕНЕЦУЕЛЕ: Британски премијер не зна како да реагује
ПРЕМИЈЕР Велике Британије Кир Стармер одбио је да осуди америчку војну акцију у Венецуели, упркос позивима опозиције.
04. 01. 2026. у 13:38
МАДУРО СЕ НА ЕНГЛЕСКОМ ОБРАТИО АМЕРИЧКИМ АГЕНТИМА: Погледајте шта им је рекао (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Венецуеле Николас Мадуро је хеликоптером стигао на Менхетн, након чега је конвојем пребачен у Притворски центар (МДЦ) у Бруклину, озлоглашени затвор описан као „одвратан“ са „застрашујућим“ условима. Тамо су остали певач Р. Кели, Гислејн Максвел и Сем Банкман-Фрид.
04. 01. 2026. у 08:58
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)