ОСВОЈИЛИ ЗЛАТНИ И БРОНЗАНИ "КОФЕР": Две награде за Туристичку организацију Параћина (ФОТО)
ТУРИСТИЧКА организација града на Црници (ТОП) постигла је изузетан успех освојивши две награде на Међународном фестивалу туристичких публикација „Кофер слова“ у Крушевцу, и то прву за аудио-визуелну публикацију и трећу за најоригиналнији сувенир.
Фото: Фејсбук/ТО Параћина
- Победнички промо-филм траје секунд краће од два минута и садржи најупечатљивије кадрове параћинских излетишта Грза и Забрега, са сегментима популарних манифестација попут „Витешког фестивала“ „Кола под Петрусом“, фото-сафарија. Ту су такође кадрови врела Грзе, језера, Црнице, пећине, археолошких истраживања Петруса... Сниматељ и монтажер био је Димитрије Денчић из Параћина, а реализација у договору са нама – објашњава Владан Вучковић, директор Туристичке организације Параћина.
На овом јубиларном фестивалу у Крушевцу учествовало је 35 туристичких организација из Србије и Републике Српске. Параћин се такмичио у шест категорија, па је тако освојио још трећу награду за најоригиналнији сувенир. У питању је полулитарска стаклена флаша са осликаним мотивима шљива на којој пише Параћин.
Фото: Фејсбук/ТО Параћина
За последње три године учешћа на туристичким фестивалима и изложбама у Србији ТОП је освојила укупно десет награда, подсећа Вучковић.
- Пре две године освојили смо чак пет, 2023. три и ове године до сада две награде, а предстоје још манифестације у Лесковцу и Крагујевцу, па постоји могућност да број награда буде и већи.
Препоручујемо
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)
ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.
30. 12. 2025. у 20:45
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета
РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.
20. 12. 2025. у 09:41
КАКО ЈЕ ЧКАЉА ДОБИО СТАН: Живео са породицом у гарсоњери, а онда је уследила изненадна посета у новогодишњој ноћи
ЛЕГЕНДАРНИ глумац и један од омиљених комичара бивше Југе, Миодраг Петровић Чкаља забављао је генерације гледалаца. "Паја и Јаре", "Камионџије", "Сервисна станица", "Љубав на сеоски начин", Врућ ветар", "Пут око света" су само нека од остварења у којима је играо и изазивао код људи једну од лепших емоција - смех.
01. 01. 2026. у 12:31
Коментари (0)