СТИГЛА САГЛАСНОСТ МИНИСТАРСТВА: Имена 27 палих бораца биће исписана на спомен-обележје у Параћину
МИНИСТАРСТВО за рад, запошљавање, борачка и социјална питања – Сектор за борачко-инвалидску заштиту, испунило је захтев Општине Параћин поднет том министарству на иницијативу неколико борачких удружења.
Фото. З. Рашић
Борачка удружења су желела да се имена и презимена 27 бораца са територије параћинске општине страдалих у ратовима деведесетих година прошлог века испишу на спомен-обележје које се у Параћину налази у близини средњих школа, а које је посвећено управо палим борцима у ратовима од 1990. до 1999. године.
У допису из ресорног министарства, који је објавило удружење „Ратни ветерани Параћин“ на својој интернет страни, истиче се, између осталог, да је Сектор за борачко-инвалидску заштиту при том министарству сагласан да се испишу имена палих бораца за које је утврђен статус палог борца и за који постоји сагласност правних следбеника за исписивање њихових имена на поменутом спомен-обележју.
У овом допису, који је потписао државни секретар Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Миле Карановић, пише још да се захваљују на сваком труду да никада не буду заборављене српске жртве и да страдања буду отргнута од заборава.
Удар на српске светиње: Како је мржња према држави и СПЦ претворила Нови Сад у попориште напада
Суштина српског аутошовинизма најбоље се види у хрватском огледалу. Том антинародном и антинационалном (само)разумевању, пратећој идеологији и њеној паранаучној потки, склони су елитни „учени“ Срби које видим као против дома спремне.
15. 04. 2026. у 14:36
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
Трагач из "потере" се срушио на под усред емисије: Настао мук у студију, видите реакцију Мемедовића (ВИДЕО)
ВОДИТЕЉ је поставио такмичару питање након којег је у студију уследила неочекивано забавна и занимљива ситуација.
14. 04. 2026. у 08:09
Коментари (0)