АЛБАНЦИ ГА ТРАЖИЛИ, А САДА СЕ НЕ КОРИСТИ: У ванболничком породилишту у Прешеву ове године рођена само једна беба
Изградња ванболничког породилишта у Прешеву била је један од најважнијих захтева Албанаца са југа Србије још од 2010. године.

Фото: Ј. С.
Уложени су велики напори, пуно времена и новца, а сада се поставља питање да ли постоји потреба за њим. Према подацима добијеним у Дому здравља, у оквиру кога ради ванболничко породилиште, од почетка године рођена је само једна беба, а целе прошле било је укупно 13 порођаја.
- У Дому здравља имамо пет гинеколога, двоје раде као гинеколози акушери, опремљени смо и имамо добре услове за природне порођаје, али жене због страха од компликација се одлучују за друге здравствене установе које имају операционе сале – каже Бобан Спасић директор Дома Здравља у овој општини.
Породилиште у Прешеву је свечано отворено јануара 2014. године, али је почело да ради годину и по дана касније, пре свега због проблема око ангажовања медицинских кадрова.
Изграђено је у реконструисаном делу Дома здравља, са око 1,5 милиона евра изградњу су финансирали Министарство здравља, Координационо тело Владе Републике Србије за општине Прешево, Бујановац и Медвеђу и локална самоуправа, док су Европска унија и Влада Швајцарске са 250.000 евра финансирале набавку опреме.
Препоручујемо

"НОВОСТИ" САЗНАЈУ: Након Литваније, још једна држава забранила прелет српског авиона до Москве
НАКОН Литваније, и летонске власти забраниле су прелет српског авиона до Москве у коме је требало да буде председник Србије Александар Вучић, сазнају "Новости".
06. 05. 2025. у 18:27

НЕБЕНЗЈА ОДУВАО ЛАЖНОГ ВИСОКОГ ПРЕДСТАВНИКА ШМИТА, ПА ИЗАШАО ИЗ САЛЕ: Нећу да те слушам, немаш право да говориш!
У САВЕТУ безбедности Уједињених нација је у току редовна полугодишња седница о ситуацији у БиХ на којој је руски амбасадор Василиј Небензја изјавио је да Кристијан Шмит нема право да говори у име међународне заједнице у Савету безбедност, а онда изашао из сале не желевши да га слуша.
06. 05. 2025. у 17:03

ОБРТ! Бастијан Швајнштајгер скинуо бурму, па поручио: "Било је лепо..."
НЕ СТИШАВАЈУ се приче о разводу Ане Ивановић и Бастијана Швајнштајгера. Иако се бивша тениска шампионка и немачки фудбалски ас годинама представљају као складан пар, друштвене мреже и медији последњих недеља брује о наводној кризи у браку и разводу.
04. 05. 2025. у 11:07 >> 11:11
Коментари (1)