ДР ВАЛЕНТИН АРДЕЉАН НА ЧЕЛУ РУМУНА: Национални савет румунске националне мањине изабрао руководство
ДОКТОР Валентин Ардељан, актуелни директор Дома здравља у Алибунару, изабран је за новог председника Националног савета румунске националне мањине.

Општина Алибунар
Ардељан је био на листи „Румуни заједно – За сигурну будућност“, коју је на изборима предводио др Трајан Качина из Вршца.
Ова листа је остварила најубедљивију победу откако се одржавају избори за савете националних мањина. Освојили су 81,12 одсто гласова, односно 19 мандата, док је листа „Румунска партија – Румуни за Румуне“ освојила 16,5 одсто гласова, односно четири мандата.
Ардељан ће у наредне четири године предводити савет, са основним циљем да боље искористе сва права која им је пружила држава Србија, као и да појачају сарадњу са својом матицом.
Седиште Националног савета румунске националне мањине се налази у Вршцу.
БОНУС ВИДЕО - ТУРСКА ГЛАВА НА ВРХУ БРЕГА: У Вршачким планинама откривено двадесетак ликова људи и животиња
Препоручујемо

ЗАХАРОВА О УПОЗОРЕЊУ ВУЧИЋУ ЗБОГ ПОСЕТЕ МОСКВИ: Бандитизам и уцена, тако делују терористичке ћелије
ПОРТПАРОЛКА руског Министарства спољних послова Марија Захарова данас је назвала упозорења Европске уније председнику Србије Александру Вучићу у вези његове посете Москви за Дан победе, "бандитизмом и уценом''.
30. 04. 2025. у 16:55

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ХАОС И ДРАМА НА САБАЛЕНКИНОМ МЕЧУ: Свађа. прозивке и на крају одлазак без руковања (ВИДЕО)
БЕЛОРУСКИЊА Арина Сабаленка савладала је Марту Костјук из Украјине за пласман у полуфинале мастерса у Мадриду, а то је било све само не обичан меч.
01. 05. 2025. у 09:30
Коментари (0)