КОВИЉ ДОБИО КУЛТУРНУ СТАНИЦУ: Нови простор за најразличитије културне садржаје

ДЕВЕТА у мрежи културних станица на подручју Града Новог Сада, које су настале у оквиру пројекта Европске престонице културе, отворена је данас у центру Ковиља у аутентичној војвођанској кући, старој више од века.

КОВИЉ ДОБИО КУЛТУРНУ СТАНИЦУ: Нови простор за најразличитије културне садржаје

Прес служба Града

Тај објекат, како је наведено у саопштењу, потпуно је реконструисан и уређен за одржавање културних програма.

- Град је реновирао и санирао овај објекат, који се налази преко пута куће у којој је живео Лаза Костић. Драго ми је што овдашња културно-уметничка друштва и удружења сада имају добре услове за рад – рекао је заменик градоначелника Игор Црнобарац отварајући Културну станицу Ковиљ.

Он је нагласио да ће Град Нови Сад наставити да ради на развоју и децентрализацији културе и да ослушкује потребе становника приградских насеља.

У оквиру свечаности уручена je награда „Стеван Пешић“ овогодишњој добитници песникињи Јулији Капорњаи, за књигу песама „Панацеја” у издању Књижевне општине Вршац.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

АМЕРИЧКЕ СНАГЕ НАПУШТАЈУ ИРАК Заиди: Од овог датума креће повлачење војске

ИРАЧКИ премијер Али ел Заиди изјавио је данас да ће америчке војне снаге напустити Ирак до 30. септембра, оценивши да његова посета Вашингтону представља почетак нове фазе у односима две земље, засноване на економској сарадњи, а не на војним везама.

14. 07. 2026. у 19:45

Коментари (0)

ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: То је за мене трауматично!