НА ГРОБУ ВЕНАЦ ОД МАРКА И МАРИЈЕ: У Пожаревцу обележено 16 година од смрти Милошевића
У ПОЖАРЕВЦУ је данас обележено 16 година од смрти некадашњег председника СР Југославије и Србије, Слободана Милошевића (1941-2006), у дворишту његове породичне куће у Немањиној 41.
Д.Н.
Тим поводом, венце на његов гроб положили су представници СПС-а, Српске радикалне странке и Покрета социјалиста, као и бројни грађани.
- Време Слободана Милошевића остаће вечити споменик у борби српског народа за самосталност, у време када је срушено међународно право.
Данас су многи, и на истоку и на западу, који су осуђивали Милошевића, суочени пред својим вратима са истим проблемом – истакао је Шаиновић.
И овог пута, као и ранијих година, први посетиоци на гробу затекли су венац од двоје деце Милошевића – Марије, која живи у Црној Гори, и Марка, који већ годинама борави у Русији.
Милошевић је изручен Међународном суду за ратне злочине у Хагу, 28. јуна 2001. године, а у његовом притвору умро је 11. марта 2006. године.
Сахрањен је 18. марта 2006. године, под липом у дворишту породичне куће, где од пре три године почивају остаци и његове супруге, Мире Марковић, која је преминула у Москви, 14. априла 2019. године.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ИРАН ПОСЛАО ХИТНУ ПОРУКУ НАШИМ КОМШИЈАМА: Немојте то да дозволите Америци!
ИРАН је данас упозорио Бугарску да не дозволи Сједињеним Америчким Државама коришћење своје територије за војне операције против Техерана, након што је бугарска влада најавила да ће тражити одобрење парламента за размештање америчких авиона за допуну горива у тој земљи.
21. 07. 2026. у 18:37
НОВА ФАЗА СУКОБА НА БЛИСКОМ ИСТОКУ: Иран први пут директно напао ову земљу!
ИРАН је саопштио да је у петак извео нове нападе на америчке објекте на Блиском истоку, укључујући и први директан напад у Сирији, након шесте узастопне ноћи америчких удара на иранске војне објекте.
17. 07. 2026. у 12:51
ДЕЧАК ЈЕО КОБАСИЦУ И УМРО: "Кад би знали шта крпељ може..." Први смртни случај у свету
РЕЧ је о првом познатом смртном случају на свету узрокованом овом алергијом.
23. 07. 2026. у 07:19 >> 23:04
Коментари (0)