ПРЕД РЕВАНШ СА ИРЦИМА! Звезда донела важну одлуку!

Црвена звезда у реваншу против Ларнеа одрађује пролаз у 3. коло кваликација за Лигу шампиона.

ПРЕД РЕВАНШ СА ИРЦИМА! Звезда донела важну одлуку!

Photo: Dusan Milenkovic/ATAImages

Клуб са Маракане искористио је право да одложи меч трећег кола Суперлиге Србије против Радника у Сурдулици. Разлог томе је да се тим Дејана Станковића што боље припреми за најважније мечеве у квалификацијама за Лигу шампиона!

Утакмица је првобитно била планирана за 1. август, три дана после реванша другог кола квалификација против Ларнеа у Северној Ирској. Иако црвено-бели имају убедљиву предност од 4:0 из првог сусрета, у клубу је процењено да је одлагање гостовања у Сурдулици неопходно због тежине трећег кола квалификација за најелитније европско такмичење.

FOTO: FK Crvena zvezda

Црвену звезду, подсетимо, 4. или 5. августа очекује први меч трећег кола против бољег из дуела исландског Викингура и израелске Хапоел Бер Шеве (Викингур води 2:1 након првог меча). Ова фаза такмичења означена је као кључна за сезону, јер пласман у плеј-оф Лиге шампиона гарантује клупској каси додатни приход и директно осигурава учешће у групној фази Лиге Европе.

Иначе, Звезда предстојећег викенда игра првенствени дерби против вицешампиона Војводине, а неће одлагати ни сусрет са Новим Пазаром који се игра између два меча трећег кола квалификација, с обзиром на то да се тај меч игра пред "делијама" на стадиону "Рајко Митић". 

Подсетимо, пре црвено-белих, у домаћем првенству већ је одложена утакмица Раднички Ниш - Железничар, због обавеза Панчеваца у Португалу. "Дизелку" чека реванш у Браги, која их је јуче савладала са 1:0.

БОНУС ВИДЕО: ТАЈНА НАЈВЕЋЕГ ФУДБАЛСКОГ СТАДИОНА НА СВЕТУ: Ово је листа ТОП 10 „храмова фудбала

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ГОРИ НОВИ САД! Војводина дочекује четвророструког првака Европе!

"ГОРИ" НОВИ САД! Војводина дочекује четвророструког првака Европе!

СВОЈ европски пут Војводина наставља против Ајакса у другом колу квалификација за Лигу конференције. Холандски великан жели експресан повратак на међународну сцену после разочаравајуће прошле сезоне, док Новосађани покушавају да се опораве од елиминације из квалификација за Лигу Европе и направе изненађење пред својим навијачима на "Карађорђу" (20.00).

23. 07. 2026. у 07:03 >> 07:03

Коментари (0)

ПАРТИЗАН ЗАПОЧИЊЕ ЕВРОПСКИ ПУТ: Црно-бели ове године морају ући у Лигу конференција!