ОДРЖАНА КОМЕМОРАЦИЈА ЗОРАНУ ВУЧЕВИЋУ: Бројни пријатељи и поштоваоци опростили се од бившег председника Скупштине града Новог Сада (ФОТО)

З. ГРУМИЋ

26. 08. 2021. у 15:47

МНОГОБРОЈНИ пријатељи и поштоваоци опростили су се данас у Новом Саду од Зорана Вучевића, председника градске скупштине од 2004. до 2008. године, који је својом делатношћу и људским врлинама оставио неизбрисив траг у политичком и друштвеном животу града.

ОДРЖАНА КОМЕМОРАЦИЈА ЗОРАНУ ВУЧЕВИЋУ: Бројни пријатељи и поштоваоци опростили се од бившег председника Скупштине града Новог Сада (ФОТО)

Фото: Н. Карлић

На комеморативном скупу у Српском народном позоришту, којем су присуствовали чланови породице Вучевић, премијерка  Ана Брнабић и чланови Владе Србије, председници покрајинске владе и скупштине Игор Мировић и Иштван Пастор, заменик градоначелника Београда Горан Весић и многи други званичници, о личности и делу Зорана Вучевића говорио је епископ бачки Иринеј подсетивши и на, како је рекао, њихово дугогодишње искрено пријатељство.

- Зоран је зрачио људском добротом. Имао је врлину скромности, тако ретку у нашем времену – казао је владика Иринеј нагласивши да је некадашњи председник новосадске Скупштине био заслужан и за установљење градске славе, Ђурђица.
Због свих тих врлина и заслуга, као и за укупни допринос у поспешивању односа између Епархије бачке и Града Новог Сада, Синод СПЦ је, још у време док је на челу наше цркве био патријарх Иринеј, одликовао Зорана Вучевића Орденом Светог Симеона Мироточивог, високим одликовањем које је на комеморацији постхумно уручено. Владика Иринеј орден је уручио Гордани Вучевић, супрузи Зорана Вучевића, који је изненада преминуо у Грчкој, у недељу 22. августа у 83. години.
Изразивши саучешће породици, директор Издавачке куће „Прометеј“ Зоран Колунџија је рекао да је Зоран Вучевић био љубитељ књиге и „део новосадског културног миљеа“ а публициста Милорад Вукашиновић истакао је човекољубље као Вучевићеву изразиту особину, посебно изражену у обављању своје адвокатске професије.
- Био је и важан национални делатник. Један од најодлучнијих бораца за очување Војводине у саставу Србије. Када је говорио на ту тему био је јасан, оштар и недвосмислен – истакао је Вукашиновић и додао да ће бити упамћен и као човек високе политичке културе и толеранције.
О Зорану Вучевићу као угледном спортском раднику говорио је Дан Фрациле, председник Стонотениског клуба Нови Сад а председник ФК Војводина Драгољуб Самарџић, кум и  дугогодишњи пријатељ, подсетио је на неке занимљиве детаље из живота и заједничког дружења.
Будући да је Зоран Вучевић био и страствени голубар, у његову славу и част су, након комеморације, испред зграде СНП пуштена 83 бела голуба. Сахрана је, по жељи покојника, организована у кругу породице.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: Доделити му статус савезне државе САД

ЗАКОН О АНЕКСИЈИ ГРЕНЛАНДА ПРЕДАТ КОНГРЕСУ: "Доделити му статус савезне државе САД"

АМЕРИЧКИ републикански конгресмен Ренди Фајн поднео је предлог закона који предвиђа „анексију и доделу статуса савезне државе“ Гренланду у оквиру Сједињених Америчких Држава, наводи се у саопштењу које је објавио законодавац.

12. 01. 2026. у 21:16

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина

МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.

13. 01. 2026. у 10:22

Коментари (0)

ЗВЕРСКИ ПРЕТУЧЕН: Трагична смрт нашег глумца и даље се памти