ЂОКОВИЋ НЕ ИГРА ЗА СРБИЈУ, А У РЕПРЕЗЕНТАЦИЈИ... Ево шта се управо дешава у Дејвис купу
Дебитант у Дејвис купу, репрезентативац наше земље Огњен Милић рекао је да је велико задовољство представљати Србију на том такмичењу.
FOTO: M. Vukadinović
Тениска репрезентција Србије већ други дан вредно тренира у Сантијагу за меч првог круга квалификација Светске групе Дејвис купа.
Селектор Виктор Троицки рачуна у дублу на браћу Сабанов, Ивана и Матеја, а у синглу може да комбинује искусног Душана Лајовића и младе наде Бранка Ђурића и дебитанта Огњена Милића. Бранко је дебитовао у септембру прошле године у дуелу против Турске у Нишу, сада шансу чека Огњен.
Огњен Милић / ФОТО: Тениски савез Србије
Милић (18) бележи најбољи ранг у каријери на АТП листи, 462. место, а сјајан финиш прошле сезоне лансирао га је у Топ 500 на планети. Био је позван за спаринг партнера најбољим младим тенисерима света, на "Некст-џен мастерсу" у Џеди прошле године, па су сви могли да се увере у квалитет нашег тенисера.
"Част ми је што сам на Дејвис купу. Велико је задовољство представљати Србију. Захвалан сам селектору на указаном поверењу. Даћу све од себе, и дајем сваки дан на тренингу, да се што боље покажем. Сви знају да је јако тешко играти овде у Чилеу, да је јако врућ терен, али ми се не предајемо унапред. Пружићемо сто одсто наших могућности да остваримо добар резултат и да представимо Србију на најбољи могући начин", поручио је Милић из Сантијага, а преноси сајт Тениског савеза Србије.
Оба дана мечеви почињу у 22 часа по нашем, средњеевропском времену.
Бонус видео: Невиђени детаљи са дочека српских олимпијаца у Београду
Препоручујемо
ТЕНИСКИ СВЕТ ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ! Ево када ће Карлос Алкараз престићи Новака Ђоковића
03. 02. 2026. у 11:45
Наши предлози: "Тип" - тикет за понедељак
За почетак нове радне недеље смо вам спремили следеће предлоге.
04. 05. 2026. у 06:53
Новак Ђоковић затечен: Дошао у Рим, а тамо га дочекало - ово (ВИДЕО)
Новак Ђоковић одавно није играо тенис. Сада је решио да му се врати, али тај повратак није био какав је очекивао.
04. 05. 2026. у 19:37
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (0)