РУБЉОВ ПОМОГАО НОВАКУ: Руски тенисер елиминисао Норија и спречио га да на АТП листи претекне Ђоковића

РУСКИ тенисер Андреј Рубљов, 11. играч света и девети носилац на Ју-Ес опену, пласирао се у четвртфинале последњег гренд слема сезоне где ће одмерити снаге са Франсесом Тијафоом, који је приредио сензацију елиминацијом Рафаела Надала.

РУБЉОВ ПОМОГАО НОВАКУ: Руски тенисер елиминисао Норија и спречио га да на АТП листи претекне Ђоковића

ФОТО: Танјуг/АП

Рубљов је у осмини финала надиграо деветог играча света и седмог носиоца у Њујорку Камеруна Норија, у три сета - 6:4, 6:4, 6:4.

- Било је теђко, дуго се знамо. Последњи пут он ме је победио. Играо сам добар меч и супер сам задовољан - рекао је Рубљов који је овим тријумфом изједначио најбољи пласман на Ју-Ес опену из 2017. и 2020. године.

Меч је трајао два и по сата, а једини период игре Норија који је вредан помена јесте средина трећег сета када је успео да врати један брејк Рубљову и изједначи на 3:3.

Упркос поразу Нори ће на наредној листи напредовати за једно место па ће од понедељка бити осми играч света, са само 20 поена заостатка за Новаком Ђоковићем. Да је победио, Британац би на АТП листи прескчио и нашег аса.

Рубљов је осигурао повратак у Топ 10, од понедељка ће бити девети на свету, а ако се пласира у полуфинале, он ће престићи и Норија али и Новака и биће опет седми на свету.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса

ЂОКОВИЋ ДОСТИЖЕ РАДНУ ТЕМПЕРАТУРУ: Домаћи тенисер му не би смео представљати проблем у другом колу Ролан гароса

Новак Ђоковић коначно је уписао прву победу на шљаци ове сезоне и полако подиже форму пред најбитније мечеве, данашњи ривал биће му мало познати Валентан Роје који не би смео представљати тежак задатак у другом колу Ролан гароса (15.00).

27. 05. 2026. у 07:20

Коментари (0)

Компанија Меридианбет – Синоним за успех и верни пријатељ српске кошарке на предстојећем Ф4 турниру