ПРОМЕНА У КАЛЕНДАРУ: Трка Формуле 1 од следеће године у Саудијској Арабији
УПРАВА Формуле 1 саопштила је данас да ће се од наредне сезоне у шампионату возити и трка за Велику награду Саудијске Арабије.
Фото: EPA-EFE/FELIPE TRUEBA
Како се наводи, ради се о ноћној, уличној трци у Џеди, у новембру. То ће бити прва трка Формуле 1 у Саудијској Арабији.
- Узбуђени смо што Саудијској Арабији можемо да пожелимо добродошлицу у Формулу 1 за сезону 2021 и поздрављамо њихову најаву после спекулација претходних дана. Саудијска Арабија је земља која убрзано постаје средиште спорта и забаве, након што су се претходних година бројни велики спортски догађаји тамо одржали и драго нам је што ће се трка Формуле 1 тамо одржати следеће сезоне", рекао је председник Формуле 1 Чејс Кери.
Саудијска Арабија ће бити трећи домаћин трка Формуле 1 на Блиском истоку, после Бахреина и Абу Дабија.
Препоручујемо
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НАШИ ПРЕДЛОЗИ: "Тип" - тикет за четвртак
РЕДАКЦИЈА Типа вам је за данас припремила следеће предлоге.
28. 05. 2026. у 06:30
СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН, ЛЕГЕНДЕ ЗГРОЖЕНЕ! Јаник Синер усред меча на Ролан Гаросу напустио терен!
На тениским теренима у Паризу одвија се други гренд слем турнир сезоне, Ролан Гарос, а баш када је Новак Ђоковић данас сазнао не баш добру вест, Јаник Синер је згрозио многе. И, на крају - испао са турнира, на који је стигао као први са АТП листе, а и са сјајним низом успеха.
28. 05. 2026. у 14:59 >> 15:10
НАЈБОГАТИЈА ПЕВАЧИЦА БАЛКАНА: Маја за годину зарадила 92 милиона и ПРЕСТАЛА ДА ПЕВА на свадбама
ПРЕ тачно три године, певачица је донела изненађујућу одлуку да трајно престане да пева на свадбама.
26. 05. 2026. у 20:30
Коментари (0)