ТУР Д'ФРАНС: Прва етапна победа за Хиршија, Рогличу и даље жута мајица
ШВАЈЦАРСКИ бициклиста Марк Хирши победник је данашње 12. етапе Трке кроз Француску.

Фото АП
ШВАЈЦАРСКИ бициклиста Марк Хирши победник је данашње 12. етапе Трке кроз Француску.
Возач екипе Санвеб Хирши победио је у најдужој етапи, од Шовињија до Сарана дужине 218 километара.
Он се на 28. километру одвојио од групе и победио је резултатом пет сати, осам минута и 49 секунди.
То је његова прва етапна победа на Туру, на коме ове године дебитује.
Други је био Француз Пјер Ролан са 47 секунди заостатка, а трећи Сорен Краг Андерсен са заостатком од 52 секунде.
Водећи у генералном пласману Примож Роглич заостао је око два минута за победником. Он је задржао вођство у генералном пласману са 21 секундом предности у односу на актуелног шампиона Егана Бернала.
Наредна 13. етапа вози се у петак од Шателгијона до Пуј Мари Кантала дужине 191 километара.
Запратите Новости спорт на Фејсбуку
Препоручујемо

НИСУ БЕЗ РАЗЛОГА ЕЛИМИНИСАЛИ ЗВЕЗДУ: "Легенде" освојиле бод на почетку Лиге шампиона, исто сањају и против силовитог Бајерна
ЈЕДАН од мање занимљивијих мечева другог кола Лиге шампиона биће одигран на Кипру где ће дебитант Пафос дочекати шестоструког првака Европе, Бајерн из Минхена (21.00).
30. 09. 2025. у 07:30

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Србије
Русија је, откако је почео рат у Украјини, или "специјална војна операција" како то зове Руска Федерација, у спортском смислу била склоњена са међународне сцене, осим неколико изузетака. Али најновије вести су потпуно другачије.
30. 09. 2025. у 12:50

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (0)