БРАВО, АДРИАНА: Вилагош оборила национални рекорд

Атлетска репрезентативка Србије Адриана Вилагош успела је четврти пут ове године да обори национални рекорд Србије у бацању копља, пошто је на митингу у Загребу дошла до даљине од чак 65,64 метара.

БРАВО, АДРИАНА: Вилагош оборила национални рекорд

FOTO: Tanjug/AP

То је за четири центиметра бољи резултат од досадашњег националног рекорда који је и сама држала, а који је остварила на митингу Дијамантске лиге у Хоржову, када је бацила 65,60 метара.

Претходно је наша Адриана обарала национални рекорд на митингу Дијамантске лиге у Лондону, али и на Европском првенству у Риму.

Адриана је данашњи резутлат остварила у трећем хицу у Загребу, а и претходна два била су одлична, пошто је у првом покушају гађала 64,45 метара, док је у другом покушају добацила до 63,20 метара.

Наставља Адриана да помера све мало по мало и заиста делује да је само небо за њу граница.

Наша Милица Гардашевић заузела је шесто место у скоку удаљ, пошто је данас у Загребу четири пута преступила, а најбољи скок од 6,17 метара остварила је у последњој, шестој серији.

БОНУС ВИДЕО ВЕСЕЛИ СЕ СРПСКИ РОДЕ: Новак Ђоковић је овако прославио злато на Олимпијским играма

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"

Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.

16. 07. 2026. у 07:00

Коментари (0)

МИЛИОНИ У ХУМСКОЈ! Партизан договорио трансфер Вање Драгојевића