ЧУДО НА ЛЕДУ: Малињин оборио светски рекорд (ВИДЕО)

Јелена Симаиновић

27. 03. 2024. у 11:01

Постоје прекретнице у историји спорта за које, чим се догоде, већ знате да неће бити заборављене. Један од њих је и наступ Илије Малињина у финалу Светског купа у уметничком клизању у Монтреалу 2024 године.

ЧУДО НА ЛЕДУ: Малињин оборио светски рекорд (ВИДЕО)

Foto: Profimedia

Овим наступом, 19-годишњи Американац је у првој вежби оборио индивидуални резултат (227,79) са шест до сада изведених четвороструких скокова.

Овај клизач узбекистанског порекла, иначе син познатог клизача из азијске земље са великом традицијом у овој дисциплини, са само 17 година је постао први који је извео четвороструки аксел на званичном такмичењу. Тај заштитни знак куад аксел био је први од шест четвороструких скокова којима је излудио пробирљиву канадску публику, уз ритам тематске песме композитора Николаса Бритела популарне серије "Наследници”.

Да би се боље схватио његов подвиг и подсећање да је Американац Нејтан Чен освојио злато на Олимпијским играма у Пекингу 2022, кад Малињин није био професионалац) изводећи пет четвороструких скокова и сакупивши 218,63 поена.

- Публика је овде невероватна. Осећао сам подршку све време и након сваког одрађеног елемента, тај талас подршке је растао, као да ме је носио на рукама готово цели програм - казао је Малињин.

Похвале су стизале са свих страна, а највише је била одушевљена наступом бивша олимпијска шампионка.

- То је божанско клизање! Невероватно. Гледала сам на тренингу четвороструки аксел Владислава Дикиџија, али у званичном програму га извести уз још пет четвороструких салта. Иља је јединствен - рекла  је олимпијска шампионка Наталија Бестемјанова.

БОНУС ВИДЕО НАВИЈАЧИ ЗВЕЗДЕ ПОДИГЛИ ШАЛОВЕ: Још једна кореографија на "Маракани"

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
КРАЈ НАЈЛЕПШЕ ФУДБАЛСКЕ БАЈКЕ? Боде ће учинити све у својој моћи да надокнади заостатак против Тотенхема

КРАЈ НАЈЛЕПШЕ ФУДБАЛСКЕ БАЈКЕ? Боде ће учинити све у својој моћи да надокнади заостатак против Тотенхема

ВЕЧЕРАС ћемо од 21.00 на "Аспмира стадиону" гледати реванш меч полуфинала Лиге Европе између Боде глимта и Тотенхема, а значајну предност на њему има енглески представник који је са два гола предности дошао у Боде и има изгледну шансу да оконча бајну европску кампању норвешког шампиона.

08. 05. 2025. у 07:15

Коментари (0)

ИЗАБРАН НОВИ ПАПА: Бели дим избија из Сикстинске капеле