ДЕНА ВАЈТ О БОРБИ ФЈУРИЈА И НГАНУА: То је губљење времена!
ПРЕДСЕДНИК УФЦ-а Дена Вајт отписао је могућност уговарања борбе боксерског шампиона и ММА првака.
Фото: ЕПА
Већ неко време, шушка се о потенцијалној борби између Тајсона Фјурија и Френсиса Нгануа. Њих двојица су знали да се упусте у прозивке путем друштвених мрежа, а све се подигло на виши ниво пре десетак дана.
"Краљ цигана" победио је Дилијана Вајта у мечу на Вемблију и одбранио ВБЦ титулу у тешкој категорији, а "Предатор" се нашао у рингу непосредно након борбе, одмах до Фјурија. Оба тешкаша изразила су жељу за међусобним обрачуном те су спомињали комбинована правила у којима би можда боксовали користећи ММА рукавице.
Погледајте како је то изгледало:
Нема сумње како су Дена Вајт и остали челници УФЦ-а били бесни због таквог потеза Нгануа. Камерунац је УФЦ-ов првак тешке категорије и тренутно одбија потписати нови уговор, ако му промоција не допусти да наступа у бокс мечевима. Најјача светска ММА организација за сада није вољна удовољити његовим жељама, а Френсис може једноставно причекати следећу годину када му уговор истиче. Узевши у обзир да је повређен и да свакако неће моћи наступати до краја ове године, не ради се о превеликом проблему за њега.
Шта први човек УФЦ-а мисли о свему томе?
Камерунац ће наставити инсистирати на убацивању клаузуле којом му се допуштају излети у "племениту вештину", а да ли ће се две стране на крају договорити, врло је упитно. Чини се како председник УФЦ-а тренутно нема амбицију пристати на Френцисове захтеве, а потенцијални меч Нгануа и Фјурија прокоментарисао је у свом стилу.
''Они причају о томе свему, али људи, Фјури је најбољи бокер на свету, један је од најбољих икад. Погледајте типове које је победио и којом лакоћом је то урадио. Не знам, видећемо шта ће се догодити, али не волим мечеве у којима борци прелазе из једног спорта у други. Не свиђају ми се. Ради се о губитку времена, енергије и новца'', рекао је Вајт.
Неједнаки аршини УФЦ-а према својим борцима или незаинтересованост публике?
Прва помисао многим борилачким фановима док читају Денине критике, биће меч Флојда Мејведера и Конора МекГрегора који се догодио 2017. године. Вајт и УФЦ тада су направили преседан те су својој највећој звезди допустили меч са тада најпопуларнијим боксером на свету. Конор је изгубио нокаутом, а Вајт је објаснио зашто су допустили тај меч.
''Ствар је о томе што је то свет за себе. Где год сам ишао, људи би ме испитивали о тој борби. Дошли смо до тачке где су фанови и медији заиста хтели ту борбу. Док нам људи не куцају на врата због меча Фјурија и Нгануа'', додао је УФЦ-ов председник.
Погледајте како је Флојд нокаутирао Конора у боксерском мечу:
Дена Вајт мењао је своје мишљење и раније. Не би било изненађујуће да се и овај пут деси иста ствар, те да се на крају борба између два шампиона ипак догоди.
Препоручујемо
СА ЗАСТАВОМ АЛБАНИЈЕ УЛЕТЕО НА ТЕРЕН: Навијач прекинуо меч Реал - Манчестер сити (ВИДЕО)
04. 05. 2022. у 23:20
НОЋ ОДЛУКУЕ НА "РАЈКУ": Може ли Звезда да доврши посао против Лила?
СРПСКИ шампион вечерас брани гол предности против Лила у реванш утакмици плеј-офа за осмину финала Лиге шампиона (21.00). Звезда је била бољи ривал на првом сусрету, али не сме се опустити и мора одиграти нову сјајну утакмицу како би се прошла даље и тако заказала обрачун са Лионом/Астон вилом.
26. 02. 2026. у 07:00
ЦЕО СВЕТ СЕ СМЕЈЕ ХРВАТИМА: Због овога је одложена фудбалска утакмица! (ФОТО)
Најновије вести из Хрватске су такве да се цео свет смеје.
24. 02. 2026. у 19:55
"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини
У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.
24. 02. 2026. у 09:43
Коментари (0)