КРЕМЉ ОШТРО ОСУДИО ФИНА ЗБОГ СУСПЕНЗИЈЕ РИЛОВА: Двоструки олимпијски шампион кажњен јер је подржао присаједињење Крима матици!
ДВОСТРУКИ олимпијски шампион у пливању, Рус Јевгениј Рилов, суспендован је са свих такмичења на девет месеци због подршке Владимиру Путину, саопштила је Светска пливачка федерација (ФИНА).
EPA-EFE/Tamas Kovacs HUNGARY OUT
Рилов је кажњен јер је присуствовао митингу у Москви, на стадиону "Лужњики" 8. марта, приликом обележевања придруживања Крима Русији, а на којем је говорио Путин.
ФИНА је раније због ратних дешавања у Украјини забранила наступ руским спортистима на шампионату света у Будимпешти. Ово је наставак "лова на вештице" који је почео суспензијом руских фудбалских клубова и репрезентација, а кулминирао претходних дана, избацивањем руских и белоруских тенисера и тенисерки са Вимблдона.
Баш као после срамне одлуке Ол Ингланд клаба, ни сада није изостала реакција звнаичног Кремља. Огласио се портпарол канцеларије председника Путина, Димитри Песков.
- Верујемо да је ово у апсолутној супротности са идејама спорта. Када најбољи такмичари изгубе прилику да учествују то фундаментално штети међународним такмичењима и организацијама - поручио је Песков.
Рилов је на Олимпијским играма у Токију освојио златне медаље у тркама на 100м и 200м леђним стилом.
БОНУС ВИДЕО - Новак игра тенис са маленим Јапанцем
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
УЖАСНО: Млада кошаркашица упуцана 10 пута, лекари је одмах подвргли операцијама
22. 04. 2022. у 10:44
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"НИСАМ РАЗМИШЉАО О ПОВРАТКУ, БИО САМ СРЕЋАН У ПАРТИЗАНУ!" Жељко Обрадовић о доласку у Панатинаикос
У великом и искреном интервјуу за грчки ОнСпортс у емисији „Тхе Лоцкер Роом“, Жељко Обрадовић причао је о повратку у Панатинаикос.
14. 07. 2026. у 16:32
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (1)