ТИНЕЈЏЕРКА ИСПИСАЛА ИСТОРИЈУ: Русима тимско злато у уметничком клизању (ФОТО)
РУСКИ тим потврдио је доминацију у уметничком клизању освајањем златне медаље, а 15-годишња Камила Валијева ушла је у историју спорта као прва клизачица која је на олимпијским играма извела четвероструки скок.
ФОТО: ЕПА/ЕФЕ
Она је уз звуке Равреловог "Болера" извела четвероструки салхов, па комбинацију четвероструког и троструког тулупа, да би на крају покушала још један четвероструки тулуп који ипак није успела да изведе, али је тријумф зачинила троструким акслом.
- Веома сам срећна због два четверострука скока и троструког аксла. Други тулуп ми није најбоље испао, али радићу на њему. Невероватан је осећај да већ на вашем првом сениорском такмичењу људи говоре о вашем наступу. То ствара и мали притисак, али мислим да могу да се носим с њим - рекла је ова девојчица из Казана.
Тимско такмичење на програму ЗОИ је од Сочија 2014. када су исто славили Руси, док су у Пјонгчангу пре четири године тријумфовали Канађани.
Поред Валијеве, која је са две десетке - у слободном и кратком програму - доминирала женским синглом, Руси су били најбољи и у спортским паровима, док су у плесним паровима били други.
Укупно су скупили 74 бода, сребро је припало Американцима са 65 поена, а бронза Јапанцима са 63. Браниоци титуле Канађани завршили су као четврти, а пето место припало је домаћој селекцији Кине.
БОНУС ВИДЕО - Девојке из Србије светска класа
Препоручујемо
ЂОКОВИЋ УВЕЋАО ПРЕДНОСТ НАД МЕДВЕДЕВИМ: Новак не игра али све ближи апсолутном рекорду
07. 02. 2022. у 08:57
НЕ МОЖЕ СЕ БЕЗ ТРЕНЕРА НА ГВАРДИОЛУ: Сити је више него спреман да искористи "хаос" у редовима "плаваца"
ОНО што је и у идеалним околностима једно од најтежих гостовања у Премијер лиги, за Челси долази у најгорем могућем тренутку. После раскида сарадње са Енцом Мареском, „плавци“ без шефа стручног штаба гостују Манчестер ситију (18.30), који нема право на нови кикс у трци за титулу.
04. 01. 2026. у 11:30
ЖИВОТНИ БРОДОЛОМ ЧОВЕКА КОЈЕМ СЕ ДИВИЛА ЈУГОСЛАВИЈА: Упао у финансијске проблеме, остао без куће
Тим речима хрватски "Вечерњи лист" пише о животном паду некада истинског спортског аса СФРЈ.
04. 01. 2026. у 14:03
У ВЕНЕЦУЕЛИ 4.000 ХРВАТА : Страх, свуда тишина пуна тензије
У ВЕНЕЦУЕЛИ живи 4.000 особа хрватског порекла које после ноћашњег америчког напада на главни град Каракас, затворене у кућама, чекају даљи развој догађаја, рекла је у суботу Хини представница хрватске заједнице у тој јужноамеричкој земљи.
03. 01. 2026. у 18:47
Коментари (0)