НИКАД НИКО КАО ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Ово ни Партизану није пошло за руком!

Клуб са Малог Калемегдана освојио шесту узастопну "Жућкову левицу".

НИКАД НИКО КАО ЦРВЕНА ЗВЕЗДА! Ово ни Партизану није пошло за руком!

FOTO: Ata images

Кошаркаши Црвене звезде декласирали су Мегу у финалу Купа "Радивоја Кораћа" и потврдили доминацију у нишком "Чаиру".

Изабраници Саше Обрадовића су од првог до последњег минута држали резултат и на крају заслужено подигли шести пут заредом трофеј националног купа.

Црвено-бели су до вечерас пет пута у низу били најбољи у Нишу, а доминацију су започели 2021. године, када су у Новом Саду победили такође Мегу са 73:60.

FOTO: Ata images

 

Треба рећи да никад у историји Купа Србије неки клуб није шест година заредом доминирао. По први пут је то сада урадила Звезда, док је Партизан имао пет трофеја у низу од 2008. до 2012. да би онда 2013. године црвено-бели прекинули доминацију вечитог ривала.

Звезди је ово укупно 12. трофеј у Купу, док Партизан има 13, уколико се рачунају и такмичења од 1992. до 2003. године, пошто тада није носило назив по "Радивоју Кораћу".

Црно-бели имају осам титула у Купу и још пет трофеја из Купа СР Југославије у размаку од сезоне 1993/94. до 2001/02.

Уколико се оде уназад кроз историју, тачније у период од 1959. до 1992. године, Звезда и Партизан су још по три пута били најбољи у истом такмичењу.

С друге стране, ово је први трофеј у сезони за Црвену звезду, коју чекају важна искушења у Евролиги, АБА лиги и КЛС.

БОНУС ВИДЕО: Дочек Алексе Аврамовића, Марка Мариновића и Феђе Сретеновића на тргу у Чачку

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на Групама арени

ХРАБРО ЗА НАСТАВАК ЕВРОПСКОГ СНА: Војводина јури гол заостатка на "Групама арени"

Војводина ће ове вечери на "Групама арени" (20.15) покушати да надокнади гол заостатка против Ференцвароша и избори пласман у друго коло квалификација за Лигу Европе. Мађарски шампион из претходних година славио је са 2:1 у Новом Саду, па пред својим навијачима има лепу прилику да заврши започети посао и обезбеди двомеч са холандским Твентеом.

16. 07. 2026. у 07:00

Коментари (0)

ЗАШТО ЈЕ ЖЕНАМА ЗАБРАЊЕН ПРИСТУП СВЕТОЈ ГОРИ? Казна за овај прекршај је сурова, а неке Српкиње су је ипак посетиле